Bitcoin Madenciliği Yapılan Dev Çiftlik Yandı! İşte O Anlar

Çin'de çok büyük bir olay yaşandı. Bitcoin madenciliği yapılan mega çiftlikte henüz sebebi belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. 

Çin'de çok büyük bir olay yaşandı. Bitcoin madenciliği yapılan mega çiftlikte henüz sebebi belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı.

Yangın Innosilicon isimli dev çiftlikte gerçekleşti. Bitcoin çiftliğinde yaklaşık 10 milyon dolar hasarın olduğu söyleniyor. Yaşanan yangının ardından Bitcoin yükselmeye başladı.

Kullanıcılar Twitter hesapları üzerinden Bitcoin'in yükseldiğini gösteren grafikler paylaşmaya devam ediyor. Yanan çiftlikte çok fazla ekipmanın zarar gördüğü konuşuluyor. Innosilicon çıkan yangın hakkında resmi bir açıklama yapmadı ve yangının tesislerden birinde olduğunu reddetti.

Geçtiğimiz aylarda rekor üstüne rekor kıran Bitcoin şu anda 47.000 civarlarında seyir etmekte. Hemen aşağıda bulunan videodan dev çiftlikte gerçekleşen yangın anlarını izleyebilirsiniz. Yangının görüntüleri Marshall Long ve Dovey Wan tarafından paylaşıldı.

Yangında can kaybının olup olmadığı bilinmiyor. Umarız ki can kaybı yaşanmamıştır. Bitcoin madenciliği nasıl yapılıyor? Bitcoin madenciliği kısaca üst seviye ekran kartları ile yapılıyor ve bu işlem yapılır iken çok fazla enerji harcanıyor. Bitcoin madenciliği yapılması için en az 10 adet ekran kartına sahip olmanız gerekmekte. Ekran kartları anakartlara bağlanıyor. Anakartlara da çeşitli komutlar veriliyor ve ekran kartları Bitcoin kazmaya başlıyor.

Son dönemde oldukça popüler olan Bitcoin ile yurt dışında bulunan bazı mağazalarda alışveriş yapılabiliyor.

YORUMLAR