Bitcoin Sert Düşüyor! Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin Sert Düşüyor! Bitcoin Ne Kadar?

Geçtiğimiz hafta 20 bin dolar barajına dayanarak yeni bir rekora imza atan Bitcoin, düşüş trendine girdi. Popüler kripto para biriminin fiyatı, sadece Cuma günü yüzde 15'lik bir değer kaybı yaşayarak 13 bin dolara kadar düştü. 

Son dönemde muazzam bir artış göstererek yatırımcısının yüzünü güldüren Bitcoin, dünden bu yana değer kaybediyordu. Haftanın son gününde sert bir düşüşle 13.048 dolara gerileyen kripto para birimi, ulaştığı rekor seviyesinden toplamda yüzde 30'luk bir değer kaybı yaşadı.

Bitcoin'deki dalgalanmalara pek de şaşırmamak gerekiyor. Bitcoin, her ne kadar son bir yılda inanılmaz bir değer kazanarak, 998 dolardan 20 bin dolar seviyelerine çıkmış da olsa, spekülasyonlara açık olduğunu göz önünde bulundurarak hareket etmek çok daha mantıklı olacaktır.

Bununla birlikte değer kaybı yaşayan tek kripto para birimi Bitcoin değil. Ethereum ve Bitcoin Cash'te de benzer düşüleri net bir şekilde görüyoruz. İkinci en büyük kripto para birimi Ethereum'da bir gecede 150 dolarlık bir kayıp oldu. 

Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin'deki dalgalanmaların anlık olarak yaşandığı şu saatlerde, kripto para birimi sabah saatlerine göre kendini biraz olsa da toparladı. Bitcoin, şu anda 13 bin 244 dolardan işlem görüyor.

Ripple Yükselişine Devam Ediyor

Kripto para piyasasındaki bu üç ismin dışında başka bir coin daha dikkat çekiyor. Son dönemin yükselen yıldızı; Ripple.

Ripple, son haftalarda yükseliş trendine girerek, işlem hacmi bakımından, Bitcoin Cash'i geçerek en büyük üçüncü kripto para birimi olmayı başardı. 

Peki, Ripple ne kadar? Ripple şu anda 1,03 dolardan işlem görüyor. 2012 yılından bu yana piyasada olan Ripple, tarihinde ilk defa 1 doların üzerine çıktı. Daha da önemlisi ise, sadece bir haftalık süre zarfında Ripple, 20 milyon dolarlık bir yatırım aldı. 

Geçtiğimiz hafta American Express Avrupa ve Amerika’daki müşterilerini bağlamak amacıyla Ripple ağını kullanmaya başladığını açıklamıştı.

YORUMLAR