Bitcoin ve Ethereum Yükselişe Geçti

Bitcoin ve Ethereum Yükselişe Geçti

Çin Merkez Bankası’nın, kripto paraları yasadışı bulan kararı sonrası değer kaybeden Bitcoin ve Ethereum, yeniden yükselişe geçti.
Kripto para piyasası, Çin’den gelen haberden sonra sert bir düşüş yaşayarak, yüzde 20 oranında değer kaybetmiş ve 180 milyar dolardan 140 milyar dolara gerilemişti. Beklenmedik değer kaybıyla müşterilerini üzen dijital para birimleri, yavaş yavaş toparlanarak yeniden yükselme eğilimine geçti.

Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi önde gelen kripto para birimleri yüzde 17’lik bir değer artışı gerçekleştirerek müşterilerinin yüzünü güldürdü.

Çin Merkez Bankası, ICO'ların "Yetkisiz ve yasadışı kamu finansmanı" biçiminde olduğunu ve ICO'nun Çin'de ekonomik ve mali düzeni bozduğunu ifade ettikten sonra Bitcoin yüzde 16.5 düşerken, Ethereum ise yüzde 23.5 oranında düşüş yaşamıştı.

Piyasadaki soğuma sonrası yeniden toparlanan Bitcoin, 4.529 dolara yükselerek, 4.000 doların altına düşmekten kurtuldu. Aynı şekilde Ethereum’un fiyatı da arttı ve 338 dolara yükseldi.

Bitcoin yatırımcıları Çin krizi öncesinde 5.000 doları aşarak rekor kıran Bitcoin’den çok büyük oranda kar elde etmişlerdi. Fakat uzmanlar kripto para yatırımcılarını uyarıyorlar. Bitcoin’in rekor değerine rağmen yapay ya da doğal yollardan bir müdahale geldiği takdirde, bu balonun kolayca patlayacağını söyleyen uzmanlar, en yakın örneğin Çin olduğuna dikkat çekiyorlar.

Şanghay merkezli mali teknoloji danışmanlığı Kapronasia’nın direktörü Zennon Kapron, 1.6 milyar doları bulan havuza sahip olan ICO’lara fren takıldığını, ancak alınan kararların gelecekte hafifletilebileceğini ifade etti.

Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerine yatırım yapmayı düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Çin'den Gelen Yasak Sonrası Bitcoin ve Ethereum'da Sert Düşüş Yaşandı

Rusya, Sanal Para Madenciliğini Yasakladı!

Bitcoin Kripto Para Sisteminde Milyoner Olan Genç Gündeme Oturdu

YORUMLAR