BitTorrent Açıkladı: Korsan İçerik Barındırmıyoruz

BitTorrent Açıkladı: Korsan İçerik Barındırmıyoruz

Şimdiye dek torrent dosyalarının çoğunlukla korsan içeriklerin paylaşımında kullanıldıkları ve bu nedenle pek çok web sitesinin, kullanıcının ve devletin, medya devleri ile büyük sıkıntılar yaşadıkları ortada. Torrent'in yaratıcısı BitTorrent şirketi de kendi ürünlerinin bu amaçlarla kullanılmasından dolayı rahatsız hissettiğini açıkladı ve yasal olmayan, korsan içeriklerin torrent üzerinden dağıtılmasında herhangi bir payı olmadığını savundu.

Zira BitTorrent şirketi sadece kullanıcılar arasında dosya paylaşımına olanak tanıyan peer-to-peer protokolünü yaratmış durumda ve korsan içerik yaymak için bir protokolden daha fazlası gerekiyor. Bu paylaşımlar için bir arama motoru, korsan içerik sitesi ve içerik yöneticisinin gerekliliğine dikkat çeken BitTorrent, kendilerinin böyle bir hizmet sunmadıklarını, torrent'i bu amaçlarla kullananların ise yanlış yolda olduklarını belirtti.

Özellikle son zamanlarda BitTorrent korsan rekorunu kırdığı açıklanan Game of Thrones dizisinin herhangi bir şekilde BitTorrent ağında bulunmadığını, farklı ağlardaki paylaşımların ise kendilerine maledilmesinin yanlış olduğuna değinildi.

Google: Hacklenen web siteleri çok daha tehlikeli

YORUMLAR