BitTorrent Bilimkurgu Dizisi Çekiyor

BitTorrent Bilimkurgu Dizisi Çekiyor

BitTorrent’ten bölümler halinde indirilecek olan Children of the Machine dizisinin yönetmeni Marco Weber özellikle teknoloji delisi erkek seyircileri hedeflediklerini söyledi. Weber, “BitTorret kullanıcılarının profiline uygun bir konu seçmeliydik, bu yüzden bilimkurguya karar verdik, romantik komedi çekmek bize pek yakışmazdı” dedi. 

Rapid Eye Stüdyoları ile iş birliğine giden BitTorrent’in bilimkurgu dizisi; büyük bir teknoloji devrimi sonrası gençlerin dünyaya ayak uydurmaya çalışmalarını konu alıyor. Dizinin ilk bölümü 2015 yılı sonbaharında BitTorrent Bundle ile indirilebilecek. İzleyiciler diziyi beğenirlerse geri kalan bölümlerini BitTorrent ödeme sayfalarından satın alarak izlemeye devam edebilecekler.

BitTorrent dizi için gereken maddi desteği, diziye ilgi duyan insanların ortak bir ağ üzerinden bölümleri satın almasıyla karşılamayı planlamış. Üye sayısı 250 bini bulduktan sonra dizinin birinci sezonunun tamamlanacağı hesaplanıyor. Dizinin yönetmeni Marco Weber, Breaking Bad, Mad Men ve True Detective gibii dizilerin cesur çıkışlarını ilham aldığını ve Children of the Machine’in aynı cesarete sahip olduğunu savunuyor. Dizi 2015 yılının sonbaharında başlayacak.

BitTorrent üzerinde hareket bitmiyor. Geçtiğimiz aylarda Radiohead’in solisti Thom York’un solo albümü “Tomorrow’s Modern Boxes” ilk haftada milyonun üzerinde indirilmişti. 

{pogram=13390}

Twitter'da Türkiye Nereye Koşuyor?

YORUMLAR