BitTorrent’ten TRON Tabanlı Yeni Kripto Para Birimi

BitTorrent’ten TRON Tabanlı Yeni Kripto Para Birimi

2018’in ortalarında TRON tarafından satın alınan BitTorrent, kripto para dünyasına yönelik bir adımını attı. Kullanıcılara internet üzerinden dosya alışverişi yapmalarına imkan veren platform, BitTorrent (BTT) adıyla kendi sanal para birimini piyasaya sürdü.

BitTorrent, kullanıcılara ağ hızlarını optimize etmenin ve indirme işlemini daha hızlı yapabilmelerinin yeni yollarını sunuyor.

Kullanıcılar arasında değiş-tokuş yapılabilecek olan BTT, sadece BitTorrent Vakfı tarafından verilecek. BTT ayrıca, TRON tarafından belirlenen bir kılavuz ilkesi olan yerel TRC-10 uyumluluğuna sahip olacak.

bittorrent btt

BitTorrent, geçen yıl blockchain şirketi TRON tarafından satın alındıktan sonra, iki şirketin bir token üzerinde işbirliği yapması sadece zaman meselesiydi. İlk olarak Eylül 2018’de ortaya çıktığında “Project Atlas,” olarak bilinen sanal para birimi, dünyanın en büyük ademi merkeziyetçi P2P ağında transferleri teşvik etmek ve kolaylaştırmak için geliştirilmişti.

100 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren BitTorrent, şu anda dünya çapındaki yukarı akış trafiğinin (bir bilgisayardan veya ağdan gönderilen veriler) yüzde 22'sini ve aşağı akım trafiğinin (bir bilgisayar veya ağ tarafından alınan veriler) yüzde 3’ünü kullandığını söylüyor.

Şu anda yalnızca Amerika Birleşik Devletleri dışındaki kullanıcılara sunulan BTT, Binance'in “Launchpad” programının bir parçası olacak. Yeni sanal para biriminin bu ayın sonundan itibaren kademeli bir şekilde dağıtılması planlanıyor.