BitTorrent'in Hızlı Mesaj Uygulaması Bleep Yayında

BitTorrent'in Hızlı Mesaj Uygulaması Bleep Yayında

BitTorrent adını görünce hemen aklınıza korsan film indirmek gelmesin. BitTorrent, Bleep adında daha kişisel ve güvenli bir mesajlaşma uygulamasını hizmete aldı.

Bleep adı verilen uygulama aslında bildiğimiz anında mesajlaşma servisinden başka bir şey değil. Tüm platformlarda kullanılacak olan Bleep, geleneksel anında ve sesli mesaj uygulamalarının yaptığı her şeyi yapabiliyor. Geçen yıl "Alfa" aşamasında kullanıcıların denemesi için sunulan uygulama, artık bütünüyle işlevsel ve hataları ayıklanmış bir şekilde Windows, iOS ve Android cihazlar için hazır. Sohbet etmenin yanı sıra, Bleep torrent verileri hakkında güncelleme alarmına da sahip. BitTorrent indirme uygulamasıyla sürekli iletişim halinde olabiliyor ve indirmelerinizin durumunu izleyebiliyorsunuz.

Aslında Bleep sadece mesajlaşmak amacıyla hazırlanmış bir uygulama değil. "Whisper" denen özelliği ile kullanıcının torrent ve kişisek mesaj verilerini de koruyan bir sisteme de sahip. Whisper ekran görüntüsü çekerek bunları paylaşan kullanıcıların resimlerinin şifrelenmesini sağlıyor. Her görüntü karşı tarafta açıldıktan 25 saniye sonra sunuculardan siliniyor. Bunun yanı sıra, Bleep hiçbir yazışmayı ya da veri alışverişini cihazlarda tutmuyor. Hepsini sunucuya aktarıyor ve belli bir süre sonra bunları yok ediyor. Bu özelliği ile kişisel bilgilerin tamamen güven altında olması sağlanmış oluyor.

Bleep bu tür uygulamalar arsında bir ilk değil. Ancak kullanım pratikliği açısından kayda değer kolaylıklar sunuyor. Torrent avcılarının tercih edebileceği, güvenli bir anında sohbet uygulaması olarak dikkat çekiyor.  Bleep, VoIP kullanarak sesli aramalara da izin verebiliyor. 

BitTorrent Sync Güncellendi

BitTorrent Bilimkurgu Dizisi Çekiyor

YORUMLAR