BitTorrent'in Tarayıcısı Project Maelstrom ile Tanışın!

BitTorrent'in Tarayıcısı Project Maelstrom ile Tanışın!

Aralık ayının sonunda blog sayfalarından yeni bir tarayıcı üzerinde çalıştıklarını belirten BitTorrent ekibi henüz alfa sürümü çıkan Project Maelstrom üzerinde çalışmalarını yeni başlatmıştı. Kişiye özgü bir internet deneyimi sunmayı hedefleyen yeni tarayıcı an itibariyle kullanıma açık bir beta sürümü ile karşımızda. Tarayıcıyı diğer örneklerden ayırt eden özellik, kendi içerisinde farklı dosya tiplerini çalıştırabiliyor olması. Dolayısıyla oyun oynamak ve internette dolaşmak için, eklenti gerektirmeksizin, Project Maelstrom size yeterli olacaktır.

Alfa sürümü ile sınırlı test grubuyla olan çalışmasını bitiren ekip an itibariyle daha fazla gelişim katetmek için beta sürümünü tüm kullanıcılarına sunuyor. Windows kullanıcılarının gelişim sürecine katılmalarını isteyen BitTorrent ekibi içerik üreticilerinin de beklentilerini karşılayacak bir tarayıcı yaratmayı hedefliyor. HTTP standartlarına alternatif, daha etkili ve daha hesaplı yöntemlerin gelişimi konusunda ciddi adımlar atması beklenen Project Maelstrom'un belki bugün en çok ilgiye ihtiyaç duyduğu gündür.

Çıkan son sürüm ile birlikte geliştirici araçları da eklenen tarayıcı için değişimi getirecek adımlarda dışardan gelen yardım da oldukça etkili olacaktır. BitTorrent ekibinin çalışmalarını yakından takip ediyorsanız bu tarayıcıya göz atmanızı öneririz. Aşağıda yer alan bağlantı butonundan Maelstrom'a ulaşabilirsiniz.

BitTorrent Sync Güncellendi

BitTorrent Bilimkurgu Dizisi Çekiyor


YORUMLAR