BKM, Kredi Kartları Hakkında Önemli Açıklama Yaptı!

BKM, geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan 455 bin kişinin kredi kartı bilgisinin çalışmış olabileceği iddiaları hakkında açıklama yaptı.

BKM'den Kredi Kartları Hakkında Açıklama Geldi

BKM yaptığı yazılı açıklamada kredi kartlarının uluslararası standartlarla korunmakta olduğunu belirtti ve şunları söyledi:

"Türkiye'de bazı kredi kartı bilgilerinin çalındığına ilişkin haberler, düzenleyici otoriteler, kart çıkaran kuruluşlar ve ilgili tüm paydaşlarca titizlikle takip edilmektedir. Banka kartı ve kredi kartları kanun ve yönetmeliklerine göre ülkemizde tüm ödeme kartları, kullanıcıları dolandırıcılık risklerine karşı güncel uluslararası standartlarla korunmaktadır.

Türkiye'de faaliyet gösteren tüm kart çıkaran kuruluşlar, güvenlik hizmetleri ve sahtekarlıkla mücadele eden çözümleriyle kart bilgilerini sıkı bir biçimde korumaya her daim özen göstermektedir. Bu kapsamda, zaman zaman bazı internet sitelerinden çalındığı iddia edilen kartlara ilişkin işlemler, kart çıkaran kuruluşlar tarafından yakından takip edilerek gerekli önlemler alınmaktadır"

Neler Yaşanmıştı?

Dünyanın en çok tıklanan teknoloji sitelerinden bir tanesi olan ZDNet, Türkiye’ye dair çok önemli bir iddiayı ortaya atmış ve Türkiye’den 455 bin kredi kartı bilgisinin çalındığını bu kartların internet üzerinden satışa çıkarıldığını açıklamıştı. Yaşanılanların üzerine Türk bankalara haber verilmişti.

YORUMLAR