BKM'den Yerli Kredi Kartı Hamlesi: TROY!

BKM'den Yerli Kredi Kartı Hamlesi: TROY!

Bankalar Arası Kart Merkezi'nin (BKM) yerli kredi kartı projesi TROY, yakın zamanda tüm bankalarda dağıtılmaya, işlem görmeye başlayacak.

1990 yılında 13 özel bankanın girişimiyle kurulan Bankalar Arası Kart Merkezi (BKM), Türkiye'de faaliyet gösteren bankalar ve bankacılık sistemleri arasında senkronizasyonu oluşturan önemli kurumlar arasında yer alıyor. En son BKM Exspress ile Paypal'a alternatif olma yolunda girişimde bulunan BKM, şimdi de kredi kartı alanında yeni bir girişimle çıkış yapmayı planlıyor.

Bilindiği üzere Türkiye'de faaliyet gösteren tüm bankaların müşterilerine sunduğu banka/kredi kartları ABD çıkışlı Visa/Mastercard logosunu taşıyor. Bu konuda yerli bir alternatif oluşturmak amacıyla büyük çabalar sarfettiklerini ifade eden BKM yetkilileri, bu yeni girişimin adının TROY (TR:Türkiye O:ödeme Y:yöntemi) olduğunu duyurdu.

Türkiye'nin teknoloji ve güvenlikte dünya standartlarını yakaladığını ifade eden BKM, 1 Nisan 2016'tan itibaren Türkiye'deki tüm POS, ATM ve e-ticaret sistemlerinin Troy logolu kartlarla işlem yapmaya hazır olduğunu ifade etti.

Sahte Mail Tuzağına Karşı Bankalar Birliği'nden Uyarı Geldi!

YORUMLAR