Black Mirror, 5 Saatlik İnteraktif Filmi ile Geri Dönüyor!

Black Mirror, 5 Saatlik İnteraktif Filmi Geri Dönüyor!

Netflix’in popüler bilim kurgu serisi Black Mirror, tam 312 dakikalık özel filmiyle izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Black Mirror’ın beşinci sezonu için nefesimizi tuttuğumuz şu günlerde, efsane seriden çok ilginç bir haber geldi. Netflix imzalı distopik yapım, Black Mirror: Bandersnatch adındaki bir filmle geri dönüyor.

Aşağıdaki ekran görüntüsünde görebileceğiniz üzere, filmin adının hemen altında iki kelimelik bir cümle bulunuyor: “Birazdan dönecek”

Bandersnatch Black Mirror

The Independent gazetesinin aktardığına göre, Black Mirror: Bandersnatch’ın yönetmen koltuğunda dördüncü sezondaki “Metalhead” bölümünü yöneten David Slade (Breaking Bad, American Gods) oturuyor. Filmin başrolünde ise Dunkirk ile adını duyuran 21 yaşındaki İngiliz aktör Fionn Whitehead bulunuyor. 

Dahası izleyiciler, filmdeki hikayenin gidişatına kendileri karar verebilecek. İnteraktif bir formatta olan film, bu anlamda bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.

Black Mirror: Bandersnatch filminin 312 dakika uzunluğunda olacağı belirtiliyor. Konu ise oldukça ilgi çekici. Genç bir programcı geliştirdiği bir oyun için fantastik bir dünya yaratır, ancak çok geçmeden gerçeklik ve sanal dünya arasında sıkışıp kalır. Bu 312 dakika muhtemelen yaşanabilecek tüm sonları hesaba katıyor. İzleyiciler ise film devam ederken karşılarına çıkan hikayelerden bir tanesini seçerek karakterin yaşadığı maceraya yön verebilecek. 

Black Mirror: Bandersnatch, 28 Aralık’ta Netflix’te yayınlanacak.