Black Ops 2 En Çok Satan Oyun Olacak

Black Ops 2 En Çok Satan Oyun Olacak

2012'nin sonlarına doğru çıkış yapacak oyunlar arasından belki de oyuncular tarafından en çok merak edileni Black Ops 2'dir. Çıkışına az bir zaman kalan oyun için oyuncuların ilgisinin farkında olan Activision'ın Black Ops 2'den beklentisi büyük.

Geçtiğimiz günlerde Activision Yayıncılık'ın CEO'su Eric Hirshberg, verdiği bir röportajda Black Ops 2'nin en çok satan oyun olacağını iddia etti.

"Takımımız Treyarch tarafından geliştirilen oyun, Call of Duty: Black Ops'u da geçerek en çok satan oyun olma potansiyeline sahip."

"Bugüne kadar ortaya çıkan sonuçlar muazzam. Youtube görüntülenmesi neredeyse Modern Warfare 3'ün iki katı, Facebook etkinliklerinde ise 0'lik bir artış var ve GamesCom'da tanıtılan Black Ops 2 multiplayer'ı Xbox Live tarihindeki en büyük canlı sunum oldu." sözleriyle Call of Duty Black Ops 2'nin verilerinin çok iyi olduğunu ve çıkış için umut vaadettiğini belirten Hirshberg'in konuşmasının devamından bazı önemli kısımlar:

"Call of Duty markasının arka arkaya 4 senedir büyük bir sunumla çıkması için tüm dünyadaki ortaklarımızla inanılması zor bir çalışma yürüttük."

"Black Ops 2'nin ön siparişleri Modern Warfare 3'ü geçmiş durumda, ki Modern Warfare 3'ün tüm zamanların en başarılı ön sipariş sayısına ulaşan oyunu olduğunu düşünürsek, bu büyük bir başarıdır."

Oyunla ilgili tüm beklentilere rağmen Hirshberg gene de olası sonuçlar için temkinli olduklarını söylüyor.

"Daha önceden satış rekorları kırmış bir markanın daha da büyümeye çalışmasının bazı riskleri her zaman vardır. Bu yüzden; olaya iyimser bakarken, stratejik anlamda temkinli davranıyoruz. Önümüzdeki haftalarda oyunun başarısıyla ilgili detayları sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz."

Görünen o ki Activision'ın Black Ops 2'ye güveni tam. Zaten önceki oyunların satış başarısını göz önüne alınca; iddialı olmamaları için bir sebep olmadığını söyleyebiliriz.

YORUMLAR