Black Panther, Yeni Gişe Rekoruyla Titanic'i Geçti!

Black Panther, Yeni Gişe Rekoruyla Titanic'i Geçti!

Marvel Sinematik Evreni'nin yeni filmi Black Panther, James Cameron'ın 1997 yapımı ikonik filmi Titanic'i bir kez daha batırdı! Wakanda'nın Kralı, 661 milyon dolarlık hasılata ulaştı ve Titanic'i geçerek Hollywood'un en çok gişe yapan üçüncü filmi olmayı başardı.

Ryan Coogler imzalı film, çok önemli bir kilometre taşını daha tamamladı. Marvel evreninin ilk siyahi süper kahraman filmi özelliğine olan Black Panther, ABD'de 661 milyon dolar gişe yaparak, 659.5 milyon dolarla üçüncü sırada bulunan Titanic'i koltuğundan etti.

Vizyonda sekizinci haftasını dolduran film, Marvel Sinematik Evreni'nin en iyi ikinci, tüm zamanların ise en iyi beşinci açılışını gerçekleştirmişti. Bununla da yetinmeyen Wakanda'nın Kralı, üç hafta sonunda 1 milyar dolar hasılat yaparak Star Wars: The Last Jedi'yi geçmeyi başarmıştı. 

Dünya çapında 1 milyar dolar barajını aşarak The Avengers'ın ardından en yüksek ikinci gişe hasılatı yapan Marvel filmi olan Black Panther, Hollywood tarafında bir diğer James Cameron filmi olan 760,5 milyon dolarlık Avatar'ın hemen arkasına yerleşti. Birinci sırada ise 936,7 milyon dolarla 2015 yılında vizyona giren Star Wars: The Force Awakens bulunuyor.

Başrollerinde Chadwick Boseman, Michael B. Jordan, Lupita Nyong'o ve Letitia Wright gibi birbirinden başarılı isimlerin olduğu Black Panther, 18 filmlik Marvel evreninin yeni kralı olmaya en yakın aday gibi görünüyor. Tabii 27 Nisan'da vizyona girecek Avengers serisinin üçüncü filmi Infinity War'un nasıl bir performans sergileyeceği de büyük merak konusu. 

Black Panther'i izlediniz mi? Düşüncelerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Black Panther Fragmanı: