BlackBerry 10, Şirketlerden Tam Destek Alacak

RIM (Research In Motion) , BlackBerry 10 konusunda güçlü şirketlerden son derece güzel tepkiler aldıklarını söyledi. İşletme Ofisi Şefi Kristian Tear; RIM’in yeni nesil işletim sistemine oynayan taşıyıcı firmaların ve “Fortune 500” içinde yer alan şirketl

BlackBerry 10, Şirketlerden Tam Destek Alacak

RIM (Research In Motion) , BlackBerry 10 konusunda güçlü şirketlerden son derece güzel tepkiler aldıklarını söyledi. İşletme Ofisi Şefi Kristian Tear; RIM’in yeni nesil işletim sistemine oynayan taşıyıcı firmaların ve “Fortune 500” içinde yer alan şirketlerin manzara konusunda son derece hevesli olduklarını belirtti. Tear açıklamasına şöyle devam etti: “Daha da önemlisi bu şirketler tam destek konusunda söz verdiler. Biz bu lansman için tüm eforumuzu sarf edeceğiz. Şirketler de aynısını yapacak.”

30 Ocak’ta tanıtımı yapılacak olan BlackBerry 10’un yaklaşmakta olan çıkışı için Tear, büyük bir sergileme kaydetmek istiyor. Pazarda resmi tanıtımın tüm ay boyunca sürmesi bekleniyor. Tear, tanıtımda RIM’in ortaklarının şirket için orada olacaklarını yineledi. Android ve iOS cihazlarının arkasında mobil platformun 3.sırasında yer alması beklenen BlackBerry 10 için umutlu olan taşıyıcı şirketler de orada olacak.

RIM; piyasada savaşan tek şirket olmadığı gibi, edinebildiği tüm müttefikleri kullanabilir. Microsoft bu ayın başında Windows Phone 8 işletim sistemini tanıtmıştı. Platformda çalışan ürünleri de şu anda pazarda hit yakalamış durumda. Platformun desteği ve taşıyıcı şirketlerden aldığı olumlu tepkiler de yanında.

Windows Phone 8’den sadece birkaç ay sonra piyasaya çıkacak olan BlackBerry 10’a karşı Tear, platformda güçlü olmak konusunda kendine güveniyor.

YORUMLAR