BlackBerry 10'da BBM Video Chat Özelliği Açığa Çıktı

RIM'in oldukça iddialı olduğu BlackBerry 10 modelinin içerisinde yer alacak olan BBM'in video chat özelliğine sahip olacağı bilgisi görsellerle sızdırıldı.

BlackBerry 10'da BBM Video Chat Özelliği Açığa Çıktı

BlackBerry 10’a dair heyecan ve haberler, sızdırılan görseller, dedikodular ve çok daha fazlası ardı ardına sıralanmaya başladı ve BlackBerry 10 Çıkış Tarihi Açıklandı: 30 Ocak 2013 haberimizi yaptığımızdan beri Blackberry 10'un İlk Versiyonunun Görselleri İnternete Sızdı, Blackberry 10 Telefonlar Bir Arada Görüntülendi! gibi onlarca farklı bilgi de internet mecrasındaki yerini aldı.

Bugün sızdırılan başka bir görselde ise BlackBerry 10’da bulunacak olan BlackBerry Messenger’ın içerisinde video chat özelliğinin de olacağı onaylanmış duruma geldi. RIM CEO’su Thorsten Heins’in daha once BlackBerry 10’u duyururken bu özelliğin olabileceğini ima etmesini hatırlarsak aşağıdaki sızdırılan görselin kaynağını da keşfetmiş oluyoruz. Açıklamaya ek olarak BBM içerisinde ekran paylaşımı özelliği de varolacak.

Sızdırılan görselin ardından açıklama yapan RIM olaya dair görüşlerini şöyle açıkladı:

“BlackBerry 10 için büyük bir heyecan olduğunu anlıyoruz. Yeni platformumuzu 30 Ocak’ta piyasaya süreceğiz ve bu zamana kadar spekülasyonlar üzerine bir yorum gerçekleştirmeyeceğiz.”

Anlaşılan o ki RIM yeni hazırladığı BlackBerry 10 modeli ile oldukça iddialı bir şekilde akıllı telefonlar dünyasına yeniden sağlam bir giriş yapmayı arzuluyor. Uzun süredir sıkıntılarla boğuşan şirketin bu durumunu düzeltip düzeltemeyeceğini kısa süre sonra anlama şansımız olacak.

Instagram büyük kullanıcı kaybına uğradı

YORUMLAR