Blackberry 10’da Instagram Uygulaması Yer Almayacak

Blackberry 10’da Instagram Uygulaması Yer Almayacak

Uygulamalar, akıllı telefonların başarısı için önem teşkil ediyor. Fakat BlackBerry’nin yeni platformunda dünyanın en popüler uygulamalarından biri yer almayacak.

BlackBerry 10, akıllı telefon pazarında bir alan edinmeye çalıştığı gibi, kullanıcılar için önemli olan tüm bileşenleri taşımaya da özen göstermekte. Kamera, Wi-Fi desteği ve iyi tasarlanmış bir arayüzün yanında bir akıllı telefondan popüler uygulamaları da taşıması beklenir. Bununla birlikte, dünyanın en popüler uygulamalarından birini, BlackBerry 10’un son versiyonunun taşıması beklenmiyor. AllThingsD’ye göre Instagram, doğal bir BlackBerry 10 uygulaması yaratmayacak.

Bu durum, olgun bir platform üzerinde darbe etkisi yaratabilir. Kullanıcılar, doğal olarak, arkadaşlarının sahip olduğu ve diğer şirketlere ait olan cihazlarda gördükleri uygulamanın aynısını, satın almak istedikleri cihazda görmek isteyeceklerdir. Ayrıca geliştiricilere göre de, platformun, uygulama dünyasında başarılı görünmesi gerekir. Bazı söylentilere göre de, şirket, Instagram uygulamasının, pazarda başarılı olmak adına çok katkısı olmadığını düşünüyor. Bunun yerine Facebook, Twitter ve LinkedIn gibi diğer popüler uygulamaların BlackBerry 10’da yer almasını yeterli buluyor.

AllThingsD’nin haberinin devamında Instagram’ın, uygulamanın Android versiyonunun bir portunu geliştirmekte olduğu yazıyor. Bu port, BlackBerry kullanıcılarının uygulamaya erişmesini sağlayacak. Bununla birlikte, Android portlarının doğal uygulamalar kadar kullanıcı dostu olmadığını da belirtmekte yarar var. 

Kilit Ekranı Sorunu iOS 6.1.3 Güncellemesi ile Son Bulacak

YORUMLAR