BlackBerry 2014 Birinci Çeyrek Mali Raporunu Açıkladı

BlackBerry 2014 Birinci Çeyrek Mali Raporunu Açıkladı

BlackBerry, 2014 mali yılı ilk çeyreğine (Nisan – Haziran 2013) ait raporunu yayınladı. Z10 ve Q10 BlackBerry 10 cihazları dahil 6.8 milyon akıllı telefon kaydı alan şirket, 84 milyon dolar kayba uğradı.

Apple’ın iPhone’u, Samsung’un Galaxy telefonları ve diğer Android işletim sistemini kullanan cihazlar ile rekabet mücadelesi veren Kanadalı akıllı telefon üreticisi, akıllı telefon satışlarının önceki çeyreğe göre oranında artış gösterdiğini söyledi. Satış rakamlarını açıklamayan BlackBerry, akıllı telefon sevkiyatının %40’ının BlackBerry 10 cihazlarının oluşturduğunu açıkladı. BlackBerry CEO’su Thorsten Heins BlackBerry 10 ürünleri için güçlü talep gördüklerini ancak ürünleri pazarlama ve yaymada henüz ilk aşamada olduklarını tekrar tekrar vurguladı.

BlackBerry 10 için yapılacak çok şey olduğunu ve gelecek gördüğünü belirten Heins, önümüzdeki yıllarda büyük bir değişimle kullanıcıların karşısına çıkacaklarını söyledi. Aralık çeyreğinde 79 milyon abonesi bulunan şirketin abone sayısı 72 milyona düştü.

Ülkemizde de satışa sunulan PlayBook tableti için BlackBerry 10 desteğini keseceklerini söyleyen şirket, bu kararı zor aldıklarını, temel donanım portföyüne odaklanacaklarını belirtti.

Instagram Video Özelliği Sonrası Vine'da Düşüş Yaşanıyor

YORUMLAR