BlackBerry, Android Telefon Üretmeyi Düşünüyor

BlackBerry, Android Telefon Üretmeyi Düşünüyor

Uzun süredir hakkında çok fazla spekülasyon ve dedikodu çıkan BlackBerry hakkında bu sefer de Android telefon üretecek iddiaları internette yer buldu. Kanadalı firma akıllı telefon pazarında geri kalmasından sonra farklı stratejiler ile tekrar geri gelmek istiyor.

Rueters'i yaptığı habere göre BlackBerry de Android telefon üreterek bu kervana katılacak. Firmanın henüz düşünme aşamasında olduğuna deyinen Reuters, BlackBerry 10 ile istediği başarıyı yakalamayan BlackBerry'nin Dünya üzerinde en çok kullanılan mobil cihaz olarak Android'i tercih edebileceğini vurguladı.

Henüz netleşmeyen konu hakkında BlackBerry firmasından da bir bilgi verilmedi. Android uygulamalar çalıştıran bir BlackBerry yerine, direkt olarak Android işletim sistemi ile çalışan bir cihaz üreterek hem BlackBerry hem de Android cihazlar ile yola 2 farklı kulvarda devam etmesi, BlackBerry açısından daha yararlı olabilir diye düşünüyorum. Fakat Android pazarı oldukça büyük bir ekosistem ve tutunamayanları yutuyor. Bu nedenle zaten düşüşte olan firma bu kategoride de başarıyı yakalayamazsa oldukça zor duruma düşebilir.

Elbette bu haberde belirtilen BlackBerry'nin Android telefon üretmesi şuan için sadece sızıntı bilgi. Önümüzdeki günlerde gerçekleşip gerçekleşmeyeceği netlik kazanacaktır.

BlackBerry'nin Android telefon üretebilecek olması hakkındaki görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Twitter'ın CEO'su Yine Değişiyor

YORUMLAR