BlackBerry App Store Aralık 2019'da Kapanacak

BlackBerry App Store Gelecek Yıl Kapanıyor

Kendi işletim sistemine bir daha dönmeme kararı alan BlackBerry, hakiki kullanıcılarını üzecek bir açıklama yaptı. BBOS işletim sistemine sahip cihazlarına desteğini keseceğini duyuran şirket, Aralık 2019 tarihinde de uygulama mağazasını kapatacağını açıkladı.

BlackBerry, kendi işletim sistemini içeren son telefonunu iki yıl önce üretmişti. BBOS işletim sistemine sahip BlackBerry 10 telefonunu 2015 yılında çıkaran şirket, o zamandan beri Android destekli cihazlar piyasaya sürüyor. Uzun zamandır iyi haber alamadığımız şirketten şimdi de uygulama mağazasını kapatacağı haberi geldi. Buna göre, iki yıl daha yazılım desteği alacak mağaza, belirtilen tarihten sonra herhangi bir uygulama yüklemeye izin vermeyecek.

Bunun dışında, BlackBerry'nin yan hizmetleri olan BlackBerry Seyahat ve Playbook'un da Mart 2018 tarihinde kapatılacağı belirtiliyor. Görünüşe göre Kanada merkezli akıllı telefon üreticisi bütün dikkatini Android destekli cihazlarına verecek.  Bu bağlamda, kullanıcılarını yeni cihazlara çekme amacıyla önemli indirim haberleri yakın görünüyor.

Her halükarda bir efsanenin sonuna geldik. Eğer BlackBerry'nin kendi işletim sistemini çalıştıran bir cihazınıza sahipseniz alternatiflere yönelmenizi tavsiye ederiz. Şirketten yükseltme için indirim haberleri de bekleyebilirsiniz.

 

YORUMLAR