BlackBerry CEO'su Açıkladı: 5 Yıl Sonra Tabletler Demode Olacak

BlackBerry CEO'su Açıkladı: 5 Yıl Sonra Tabletler Demode Olacak

BlackBerry'nin yeni ürünleri ile birlikte akıllı telefon pazarına yeniden sağlam bir dönüş yaptığı kesin ancak şirketin CEO'su Thorsten Heins'ın yaptığı son açıklama bazıları tarafından oldukça komik bulunuyor. Geçmişte teknolojiye dair tutmayan onlarca iddianın üzerine bir yenisini ekleme gayretinde olduğu düşünülen Heins, 5 yıl içerisinde tabletlerin demode olacağını ve kullanılmayacağını açıkladı.

Özellikle neredeyse bütün araştırma şirketinin öngörüleri tablet pazarının 5 yıl içerisinde giderek daha da büyük hale geleceğini belirtirken, BlackBerry'den tam tersi yönde bir açıklama gelmesi pek de olumlu olarak karşılanmadı.

Zira giderek daha da ucuz hale gelen ve daha iyi yeteneklere sahip olan tabletler piyasaya sürülürken pazar payının daralması pek de olası görünmüyor. Aynı zamanda tabletlerin piyasadan silinmesi için onları silecek olan bir cihazın daha varolması gerekiyor ancak bir ihtimal Google Glass dışında bunu yapabilecek bir ürün ufukta görünmüyor.

Bu açıklamanın genel olarak BlackBerry'nin tablet pazarına giriş yapamaması ile ilişkili olduğu düşünülüyor. Çünkü akıllı telefonlar içerisinde bile güçlü bir ekosisteme sahip olamayan BlackBerry'nin bunu tablet pazarında gerçekleştirmesi çok daha zor görünüyor.

Yeni Nexus 7 tableti görmeye çok az kaldı

YORUMLAR