BlackBerry, Desteği Çeken WhatsApp'a Alternatif Uygulama Arıyor

BlackBerry, Desteği Çeken WhatsApp'a Alternatif Uygulama Arıyor

Son yıllarda düşüşe geçen satışları yetmezmiş gibi WhatsApp'dan da darbe yiyen BlackBerry, yeni mesajlaşma uygulaması arıyor.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz hafta "WhatsApp Artık Bazı Telefonları Desteklemeyecek" haberiyle WhatsApp'ın artık BlackBerry'nin kendi işletim sistemine sahip telefonlarına destek vermeyeceğini duyurmuştuk. Bu haberin üzerine harekete geçen BlakBerry yetkilileri, WhatsApp'ın yerine geçebilecek nitelikle yeni bir mesajlaşma uygulaması arıyor. Bir zamanların popüler mesajlaşma uygulaması BlackBerry Messenger'ın da popülerliğini kaybetmesiyle BlackBerry'nin iyice eli ayağı kitlendi. Firma tüm seçenekleri masaya yatırmış durumda.

Eski model telefonlarında halen daha kendi işletim sistemi BlackBerry (OS) kullanan firma, bu telefonlarda kullanılabilecek alternatif bir uygulama arayışına girdi. Sadece BB telefonlar arasında kullanılan BlackBery Messenger'ın da giderek azalan kullanıcı kitlesi göz önüne alındığında firmanın ne yapacağı bilinmiyor. Bildiğiniz gibi BlackBerry yavaş yavaş Android platformuna taşınıyor ve bunu fırsat bilen WhatsApp da artık BlackBerry (OS) desteği vermeyeceğini açıklamıştı. Ancak, BlackBerry kullanıcılarını mağdur etmek istemiyor. BlackBerry'nin nasıl bir çözüm üreteceği ise merakla bekleniyor.

Öte yandan WhatsApp, bu yıl sonu itibarıyla BlackBerry (OS) dahil olmak üzere bazı telefonlara olan desteğini resmi olarak sonlandıracak.

FBI'a Ayar Verenler Listesine BlackBerry de Dahil Oldu

Blackberry, Yoluna Android İşletim Sistemi İle Devam Edecek

YORUMLAR