BlackBerry DTEK50 Dünyanın En Güvenli Android Telefonu Olmaya Aday

BlackBerry DTEK50 Dünyanın En Güvenli Android Telefonu Olmaya Aday

BlackBerry batıyor mu yoksa çıkışta mı akıbeti muallakta olan şirketlerin başında geliyor. Android ve iOS işletim sistemlerinin yükselişinin ardından kendine pazarda yer bulamayan BlackBerry OS ağır bir darbe yemişti. Daha sonra Android işletim sistemine sahip akıllı cihaz piyasaya süren şirket yine umduğunu bulamamış ve rekabette sessizliğe bürünmüştü. Neden suskun olduğunu bugün ortaya çıkan şirket, dünyanın en güvenli Android telefonu iddiasıyla BlackBerry DTEK50 modelini duyurdu.

Duyurulduğu andan itibaren ön siparişe açılan telefon, taşıdığı özelliklerle birlikte değerlendirildiğinde oldukça makul bir fiyata kullanıcıyla buluşacak. BlackBerry dendiğinde akla ilk gelen klavyesinden DTEK50'de vazgeçen şirket, dokunmatik ekranla karşımıza çıkacak. 5.2 inç 1080p ekran, 13 megapiksel kamera, 3 GB RAM ve 16 GB hafıza ile gelecek olan telefonun işlemcisi ise Snapdragon 617. 


BlackBerry DTEK50'nin ön plana çıkarılan en önemli özelliği "dünyanın en güvenli Android telefonu" olması. Şirketin güvenliğe ne kadar önem verdiğini daha önce çıkardığı ürünlerden biliyorduk ama bu model özel güvenlik yazılımlarıyla Android'in en zayıf halkasını kapatmayı vaad ediyor. 

Ön siparişe açılan telefon için 299 dolarlık bir fiyat verildiğini de belirtelim. Bakalım bu sefer BlackBerry şeytanın bacağını kırabilecek mi?

BlackBerry İçin Yolun Sonu, Şirket 670 Milyon Dolar Zarar Gösterdi

BlackBerry Rome ve Hamburg'un Görüntüleri Sızdı


YORUMLAR