BlackBerry Gelecek Nesil Amiral Gemisi Üzerinde Çalışıyor

BlackBerry Gelecek Nesil Amiral Gemisi Üzerinde Çalışıyor

BlackBerry son yılarda popüler bir marka olmaktan hızla uzaklaşıyor. Ancak şirket, son yaptığı açıklamayla işin ucunu bırakmayacağının sinyalini de veriyor. 

Bir zamanlar peynir ekmek gibi satılan BlackBerry zor zamanlar geçirdi. "Hala bu telefonu kullanan var mı?" sorusunu kendi kendinize soruyorsanız, evet var. Mesela Barack Obama bir BlackBerry kullanıyor. Son Beyaz Saray siber saldırı olayında ki, bunu size Beyaz Saray Hacklendi, Arkasında Rusya'nın Olduğu Düşünülüyor haberimizle duyurmuştuk, hacklenemeyen tek cihaz Barack Obama’nın BlackBerry telefonuydu. Ancak konumuz bu değil.

BlackBerry diğer mobil cihazlar kadar satıyor olmasa da, oldukça karizmatik hatlara sahip bir telefon olduğu için tercih ediliyor. Bu yüzden onu etrafta görmemek yok olduğu anlamına da gelmiyor.

BlackBerry geçen hafta yeni nesil bir telefon üzerinde çalıştığını açıkladı. Özellikleri ve uygulamaları açısından piyasadaki hiçbir telefona benzemeyeceği açıklanan cihazın hakkında henüz hiçbir detay yok Ancak BlackBerry’nin böyle bir çalışması olduğu bir gerçek. Geçtiğimiz hafta CNBC’de konuşan BlackBerry CEO’su John Chen, yeni bir şeyler tasarladıklarını, son derece farklı olacağını söyledi, ama tüm verdiği bilgi bundan ibaretti.

BlackBerry Passport Fotoğrafları

BlackBerry Z3 Fotoğrafları

WhatsApp Sesli Arama BlackBerry 10 İçin de Çıktı

YORUMLAR