BlackBerry KEY2 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Kanadalı şirket BlackBerry akıllı telefon pazarında uzun süredir suskunluğunu koruyordu. Ancak şirketin Twitter adresinden yapılan duyuruyla birlikte yeni model KEY2'nin tanıtım tarihi netlik kazanmış oldu.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bazı söylentilerde BlackBerry'nin yeniden fiziksel klavyeye sahip bir Android cihaz üreteceği iddia ediliyordu. Henüz bu durum tam olarak belli olmamasına rağmen, büyük bir ihtimalle yeni KEY2 fiziksel bir klavyeye sahip olacak. Çünkü Twitter adresinde yapılan paylaşımda slogan olarak "An Icon Reborn" (Bir İkon Yeniden Doğuyor) ifadesi kullanılmış. Yani Keyone'da olduğu gibi bu cihazında da klavye barındıracağı düşünülen BlackBerry'nin diğer markalardan farkını korumaya çalışmak istemesi, kullanıcıları şaşırtmış durumda.

11 Mayıs tarihinde atılan tweet'e göre şirket yeni model KEY2'yi 7 Haziran'da sunacak. Sabah 10'da başlayacak olan lansmanın yapılacağı yer ise New York olarak belirlenmiş.

BlackBerry KEY2 Teknik Özellikleri

Cihaz hakkında net olarak bir bilgi bulunmuyorken bugüne kadar yalnızca iddialar dolaşıyordu. Bu iddiaların birinde KEY2'de Snapdragon 660 yonga seti ve 6GB RAM olacağı söyleniyordu. Fiziksel klavye olarak da Keyone'dan pek farklı olmayacak bu modelde, yalnızca daha şık ve modaya uygun bir klavye konulacağı dile getirilmişti. 

Ayrıca yine 4:3 ekran modelini benimseyeceği belirtilen KEY2'nin daha kontrastlı ve doygun bir ekran elde etmek için AMOLED'e geçişinin başarılı olabileceği düşünülüyor. Bakalım 7 Haziran'da tanıtılacak cihaz bizlere neler sunacak, göreceğiz.