BlackBerry L Serisinin Ayrıntıları Belli Oldu

BlackBerry L Serisinin Ayrıntıları Belli Oldu

BlackBerry 10 bilgilerinden bazıları sızmış durumda. İlk tam dokunmatik ekranlı BlackBerry akıllı telefonun özelliklerine ulaşıldı. Researc In Motion (RIM) belgelerinde yer alan detaylara göre, satış temsilcilerinin BB 10 işletim sistemi hakkında eğitilmesi amaçlanıyor.

Yeni BlackBerry 10, 4.2-inch ve 1280x768 HD ekrana sahip olacak. Ayrıca 2 GB RAM, 16 GB harici bellek ve 1,800mAh batarya bulunduracak olan akıllı telefon un diğer ayrıntıları şöyle sıralanıyor:

BlackBerry 10, önde 2x dijital odaklanma ve 720p video kalitesi vadeden 2 MP lens ile arkasında tek LED Flash taşıyan, 5x odaklanabilen ve 1080p video kaydedebilen 8 MP bir kamera bulundurmakta.

BlackBerry her ürününde olduğu gibi L serisinde de kullanıcılara Wi-Fi, BlueTooth, GPS, 4G ve NFC gibi farklı bağlantı seçenekleri sunmakta.  

L-Serisi’nin çeşitli ağ frekansları ile başa çıkmak için dünya çapında dört farklı biçimde gelmesi bekleniyor.  BlackBerry Laguna, BlackBerry Lizbon ve BlackBerry Liverpool modelleri tam LTE teknolojisi ile donatılmış olarak çıkarken, BlackBerry Londra 21Mbps HSPA+ desteğiyle ve 4G varyantı olmadan çıkacak.

Bununla birlikte RIM bu özelliklerden bazılarının, telefonun asıl çıkış tarihi olan 30 Ocak’ta değiştirilebileceğini söylüyor. Bir değişiklik geldiğinde haberlerimiz arasında hemen yer alacaktır. 

Samsung Chromebox'u Güçlendiriyor

YORUMLAR