BlackBerry Messenger Çok Yakında Android Wear Desteğine Kavuşacak

BlackBerry Messenger Çok Yakında Android Wear Desteğine Kavuşacak

BlackBerry, çapraz platform destekli ücretsiz mesajlaşma uygulaması BlackBerry Messenger’ın çok yakında Android Wear’lı cihazlarda da kullanılabileceğini CES 2015’te duyurdu. Çok yakında Android Wear cihaz sahipleri BBM’yi akıllı saatlerinden kullanabilecek.

BlackBerry, CES 2015 Fuarı’nda yeni cihazlarını tanıtmak yerine mevcut servislerinin gelişimini göstermeyi tercih etti. Ülkemizde fazla kullanıcısı bulunmasa da BlackBerry Messenger, iOS, Android, Windows Phone platformunda mevcut ve stabil şekilde çalışan ve güncelleme alan sohbet uygulamaları arasında bulunuyor. Tek eksiği ise Android Wear desteğini sunmaması; dolayısıyla kıllı saatler üzerinden kullanılamıyor olmasıydı. BlackBerry, bu açığı kapattı ve sohbet uygulamalarının çok yakında Android Wear’lı cihazlarda da çalışacağının müjdesini CES 2015’te verdi.

Android Wear’lı saatler üzerinde çalışan BBM, kullanıcının telefonuna dokunmadan pek çok işlemi yapmasına izin veriyor. Yeni mesajları görüntüleme, BBM kişilerinden gelen davetleri kabul etme, önceden tanımlanmış mesajlar listesini kullanarak hızlıca cevap yazma, ses ve Google Now kullanarak mesajlara eller serbest yanıt verme gibi işlemler rahatlıkla yapılabiliyor.

BBM’nin Android Wear’lı cihazlarda nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, Moto 360 üzerinde deneyimlenen BBM'yi aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

İsviçre Çakısı Gibi Telefon: Saygus V2

YORUMLAR