BlackBerry Messenger iOS ve Android Sürümüne Güncelleme Geldi

BlackBerry Messenger iOS ve Android Sürümüne Güncelleme Geldi


Geçtiğimiz gün 5.yıl şerefine 5 premium uygulamayı kullanıcılara ücretsiz olarak sunan BlackBerry, sohbet uygulaması BBM’ı güncelledi. Dosya paylaşma limitini artıran ve grup sohbetleri için fotoğraf paylaşma özelliği getiren güncellemenin detayları haberimizde.

BlackBerry’nin anlık mesajlaşma ve dosya paylaşımına imkan tanıyan servisi BBM, şirketin CEO’su tarafından yapılan resmi açıklamayla, Windows ve Windows Phone platformu için de sunulacağı netlik kazanmıştı. Bu yılın ikinci çeyreğinde iki yeni platformda göreceğimiz uygulamanın iOS ve Android sürümü için güncelleme geldi.

Güncellenen BlackBerry Messenger uygulaması, kullanıcılara mesajlarını etiketlerle (sticker) süsleme imkanı tanıyor. Yeni BBM Mağazası’ndan edinilebilen etiketler paket halinde sunuluyor. Her etiket paketinde 20 – 25 adet etket bulunuyor. CosCat, Bubble Bot gibi popüler karakterlerin de bulunduğu bu etiketler ücretsiz olarak yüklenebiliyor. Mesaj yazma bölümünün sağ tarafına konumlandırılan yüz simgesine dokunarak etiketler mesaja kolaylıkla eklenebiliyor.

Etiketlere ek olarak, BlackBerry Messenger kullanıcıları artık grup sohbetlerinde fotoğraf paylaşabiliyor. Bu özellik BBOS kullanıcıları tarafından kullanılamıyor. Fotoğraf paylaşımının yanı sıra dokunulduğunda tam ekran görünen fotoğraflar için de ayrılan paylaşım limiti güncelleme ile birlikte 6MB’tan 16MB’a çıkartıldı. Bu da kullanıcılara daha yüksek kalitede fotoğraflar, daha büyük dosyalar ve daha uzun süreli videolar paylaşma izni veriyor.

Android, iOS ve BlackBerry platformu için güncellenen BBM uygulamasını Tamindir aracılığıyla güvenli bir şekilde cihazlarınıza indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp: 24 Saate 64 Milyardan Fazla Mesaj Gönderiliyor

YORUMLAR