BlackBerry Priv Türkiye'de Cep Yakacak: Resmi Fiyatı Açıklandı

BlackBerry Priv Türkiye'de Cep Yakacak: Resmi Fiyatı Açıklandı

BlackBerry Priv, şirketin artık kendi işletim sistemini kullanmaktan vazgeçtiğinin en büyük işaretiydi ve Android'e teslim olmasının son noktasıydı. Zira uzun yıllardır ekonomik sıkıntılarla boğuşan, cihazlarını satmakta zorlanan ve Android yahut iOS işletim sistemli cihazlara karşı etkili adımlar atamayan şirket, en son çareyi Android platformuna geçiş yapmakta buldu. Tabii ki bunu diğer üreticilerle arasına biraz fark koyarak, yani klasik BlackBerry klavyesini de cihaza dahil ederek gerçekleştirdi.

BlackBerry Priv, ülkemizde de satışa sunulacak ve yapılan resmi açıklama, 3499 liradan satışa sunulacağını gösteriyor. Evet, yanlış duymadınız: 3499 lira. Diğer popüler üreticilerin, özellikle de Apple'ın, ürünleri ile hali hazırda rekabet etmekte zorlanan şirketin bu fiyattan BlackBerry Priv'i nasıl cezbedici kılacağı ise büyük bir muamma. Zira cihazın donanımının onu bu kadar pahalı yapacak bir kapasitede olmadığını belirtelim.

Cihazın temel teknik özelliklerini kısaca listelemek gerekirse;

  • 3 GB RAM
  • 32 GB depolama alanı
  • MicroSD desteği
  • 5.4 inç, 1440x2560 px çözünürlükte AMOLED ekran
  • 18 MP arka kamera, 2 MP ön kamera
  • Android 5.1.1 işletim sistemi

Tüm bu özelliklerin cihazın satışına olan etkilerini hep birlikte görme şansı yakalayacağız ancak biz fiyatı biraz fazla bulduk. Siz ne diyorsunuz? Fiziksel klavyesinin ve BlackBerry'ye özel şifrelenmiş yazılımlarla bezenmiş olmasının bedeli bu kadar olabilir mi?

YORUMLAR