BlackBerry Q5 İsimli Akıllı Telefon Tanıtıldı

BlackBerry Q5 İsimli Akıllı Telefon Tanıtıldı

BlackBerry, Amerika Birleşik Devletleri’nin Orlando şehrinde düzenlediği bir basın toplantısıyla BlackBerry Q5 isimli yeni giriş seviyesi akıllı telefonu tanıttı.

Mütevazı özelliklere sahip olan cihaz bazı pazarlarda satışa çıkacak. Bu pazarların arasında Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Latin Amerika bölgelerinde yer alan ülkelerde satılması planlanan telefonun Türkiye’de satılıp satılmayacağı henüz tam olarak bilinmiyor.

QWERTY klavyesiyle dikkat çeken BlackBerry Q5, üzerine fiziksel klavye barındıran nadir akıllı telefonlardan biri olacak. Ancak BlackBerry’nin bu klavyelere verdiği önemi ve BlackBerry kullanıcılarının QWERTY klavyelere olan yatkınlığını göz ardı edemeyiz.

3.1 inçlik ekranı bulunan cihazın bu ekranı dokunmatik. Ekran çözünürlüğü 720x720 piksel. Ekranda inç başına düşen piksel sayısı da 328.

BlackBerry 10 işletim sistemini kullanan telefonda Wi-Fi, Bluetooth ve mikro USB bağlantıları bulunuyor. Mikro SD kart desteği sunan telefonun önümüzdeki temmuz ayında çıkması beklenirken fiyat konusunda henüz bir bilgi bulunmuyor.

YORUMLAR