BlackBerry Rome ve Hamburg'un Görüntüleri Sızdı

BlackBerry Rome ve Hamburg'un Görüntüleri Sızdı

Son günlerde mali sıkıntılarla uğraşan BlackBerry, aynı zamanda yeni telefonlarını da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. BlackBerry Rome ve Hamburg takma ismiyle anılan bu iki telefondan ise yeni görüntüler sızdırıldı.

BlackBerry Hamburg'a dair ilk ayrıntılar geçtiğimiz ay ortaya çıkmış ve telefonun Alcatel adına üretileceği söylenmişti. 5.2-inch ekrana sahip olacağı söylenen Rome'un, dört çekirdekli 1.5GHz Snapdragon 617 SoC işlemci ve Adreno 405 GPU kullanacağı da söylenenler arasındaydı.

BlackBerry Hamburg Teknik Özellikleri

Bugün ortaya çıkan yeni bilgilere göre, telefon ismi BlackBerry Neon olarak değiştirilecek ve benzer donanımlarla piyasaya sürülecek. 3GB RAM, 12MP arka ve 7MP ön kamera seçenekleriyle piyasaya sürülmesi beklenen bu telefonun, 300-400 dolar fiyat aralığında satılması da bekleniyor. Alcatel ile işbirliğine gidilerek üretileceği söylenen telefonun kasasının metal olacağı ve bu tasarımın Alcatel Idol 4 ile benzerlik gösterdiği de söylenenler arasında. 

BlackBerry Rome Teknik Özellikleri

BlackBerry Rome olarak anılan ve isminin çıkışıyla birlikte BlackBerry Mercury olarak değiştirileceği iddia edilen telefon için de yeni fotoğraflar yayınlandı. Fotoğraflardan da görebildiğiniz gibi, telefonda yine bir klavye yer alacak ve büyükçe bir ekranı olacak. USB Type C desteği bulunacağı iddia edilen bu telefonun en önemli özelliklerinden bir tanesi, parmak izi okuma teknolojisiyle birlikte piyasaya sürülecek olması. Yine de BlackBerry Rome ya da Mercury'e dair henüz elimizde yeterli ayrıntı bulunmuyor. 

BlackBerry İçin Yolun Sonu, Şirket 670 Milyon Dolar Zarar Gösterdi

Windows Phone ve BlackBerry İçin Uygulama Yapmayı Bırakabilirsiniz

Blackberry'nin BBM Uygulamasına Görüntülü Sohbet Özelliği Geliyor

YORUMLAR