Blackberry, Samsung Tarafından Satın Alınabilir

Blackberry, Samsung Tarafından Satın Alınabilir

Piyasaya sürdüğü modellerle akıllı telefon pazarında zirveye oynayan Samsung, Kanadalı ünlü telefon üreticisi Blackberry’i satın almak için kolları sıvadı. Samsung’a yakın kaynaklardan alınan bilgiye göre 7.5 milyar dolara satın alma işlemi gerçekleşebilir.

Son yıllarda çıkardığı telefonlarla pazarda ciddi yara alan Blackberry’nin hisseleri, satın alma yönündeki söylentinin ortaya çıkmasıyla birlikte kısa sürede yükselişe geçti. Hisse başına 13 ile 15 dolar arası bir fiyat önerdiği iddia edilen Samsung’un teklifiyle birlikte şirketin hisseleri %30 oranında değer kazandı.

Android ve iPhone’un hegemonyası karşısında tutunamayıp Blackberry Classic modelini piyasaya çıkaran Kanadalı şirketin, eski günlerine geri dönmek için çeşitli adımlar attığını biliyorduk. Söylentiler doğru ise Blackberry’nin patentlerinin Samsung’a geçmesiyle güçlü fiziksel klavye deneyimini Galaxy serisinde tadabiliriz. Çok geçmeden Blackberry kanadından konuyla ilgili yorum yapılmayacağı açıklaması gelse de, Samsung sessizliğini koruyor. Potansiyel satış alma gerçekleştiği taktirde teknoloji dünyasında ortalık daha fazla kızışabilir.

Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

Facebook Sizi Arkadaşlarınızdan Daha İyi Tanıyor

Samsung'un Tizen İşletim Sistemine Sahip İlk Telefonu Z1 Görücüye Çıktı

YORUMLAR