BlackBerry Telefon Üretmeyi Resmi Olarak Bırakıyor!

BlackBerry Telefon Üretmeyi Resmi Olarak Bırakıyor!

Samsung ve Apple gibi devlerin liderlik savaşı, bir akıllı telefon üreticisinin daha sektörden çekilmesine neden oldu. Akıllı telefon sektöründe bir türlü istediği çıkışı yapamayan BlackBerry, belirli bir sürenin ardından akıllı telefon donanımı üretimini tamamen durduracağını açıkladı.

Bu üzücü karar, şirketin CEO'su John Chen tarafından duyuruldu. BlackBerry'nin bir süredir akıllı telefon sektöründen çıkış yapmak için hazırlandığını söyleyen Chen, birkaç ay içerisinde üretimin tamamen durdurulacağını bildirdi.

BlackBerry'nin üretimi durduracağını açıklaması, sektörde bulunan cihazların ve teknolojilerin çeşitliliğini kötü yönde etkileyecektir fakat, şirketin geçtiğimiz çeyrekteki kazancının açıklanmasından bu yana sektörden çekilmesi zaten bekleniyordu. BlackBerry, 2016 senesinin 3. çeyreğinde sadece 334 milyon dolar gelir elde edebildi. Şirketin geliri 2015 senesine oranla yüzde 47 gerilemiş durumda. Genel olarak zararının ise 376 milyon dolar olduğu kaydedilmiş. 

Üst düzey güvenlikli telefonlarıyla tanınan şirket, donanım üretmeyi bırakıyor ancak telefonlarla olan bağını tamamen koparmayacak. Şirketin yazılım bölümü aktif olarak çalışmalarına devam edecek.BlackBerry DTEK60 Özellikleri Sızdırıldı


YORUMLAR