BlackBerry'den Suya Dayanıklı Telefon Geliyor!

BlackBerry'den Suya Dayanıklı Telefon Geliyor!

TCL şirketi, BlackBerry'nin IP67 sertifikalı ve klavye bulundurmayan yeni bir Android akıllı telefon üzerinde çalıştığını onayladı. Bu telefon ile bir zamanların popüler markası Blackberry, tekrar eski günlerine dönmeyi hedefliyor.

BlackBerry, kendi işletim sistemini geliştirmeyi bırakıp Android ile yeniden doğmaya çalışıyor. Bir süredir ikonlaşmış klavyesi ile çeşitli modeller tanıtan BlackBerry, şimdi ise dönemin modasına uyup suya ve toza dayanıklı yepyeni bir modelle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

TCL şirketinde Global Genel Müdür olan François Mahieu yaptığı açıklamada, "Akıllı telefon pazarında savaşmak için varız, sadece farklı kartlarla oyunumuzu oynamaktayız'' diyerek büyük telefon üreticileri olan Apple ve Samsung'a bir nevi kafa tuttu.

IFA 2017 kapsamında tanıtılması beklenilen yeni model, bazı bilgilere göre Snapdragon 626 işlemcisinden gücünü alacak. 4GB RAM ve Full HD ekran çözünürlüğüne sahip olması beklenilen modelin bataryasının ise 2 gün kadar gideceği iddia edildi. Yeni Blackberry telefonun BBD100-1 kod ismiyle gelmesi bekleniyor. Ayrıca Ekim ayında kullanıcılara sunulacağı söyleniyor.

Blackberry,  Qualcomm'dan 815 Milyon Dolar Tazminat Alacak

BlackBerry'den Meraklı Gözlere Çözüm Geldi

YORUMLAR