Blizzard 25. Yaşını Kutluyor!

Blizzard 25. Yaşını Kutluyor!

Oyun dünyasının şüphesiz en önemli isimlerinden bir tanesi olan Blizzard 25. yaşını kutluyor. Çeyrek asırlık bir çınar haline gelen Blizzard, yıllardan bu yana geliştirdiği oyunlar ile oyuncuların nabzını yoklamaya devam ediyor.

25. yaşına özel bir video hazırlayan şirket oyun camiasına ilk olarak 1991 yılındaki RPM Racing oyunuyla girmişti. Fakat bu oyun Blizzard'ın adı altında değildi. Resmi olarak Blizzard adı altında piyasaya sürülen ilk oyun ise 1994 yılında Blackthorne oldu.

Bilgisayarlar çin ilk oyununu da 1994 yılında çıkartan Blizzard, Warcraft: Orcs and Humans oyunundan hemen 2 yıl sonra 1996'da Diablo'yu ve Diablo'nun da 2 yıl ardından 1998 yılında Starcraft'ı oyunculara sunmuştu. Bu oyunlar ile birlikte büyümeye başlayan şirket günümüzde milyonlarca oyuncuya hitap ediyor ve oyun sektörünün hala en başarılı şirketlerinden bir tanesi konumunda.

Şirketin CEO'su ve kurucu ortaklarından Mike Morheime'nin de yer aldığı 25. yıl kutlama videosunda geçen konuşmalarda tüm oyunculara minnettar olduları dile getiren Blizzard yetkilileri, oyuncular olmadan bugün geldiğimiz yerlerde olamayacağımızın farkındayız, ayrıca yaptığımız işi yani oyunları çok seviyoruz ve bu oyunların bizler için önemi çok büyük şeklinde demeçler veriyor.

Her oyuncunun mutlaka en az bir oyununu oynadığını düşündüğüm Blizzard'ın 25. yaşını kutlar ve daha nice mutlu yıllar dilerim.

Blizzard'a seslenme şansınız olsaydı 25. yıla özel onlara özel ne söylemek isterdiniz?

YORUMLAR