Blizzard'dan Oldukça Sevimli Overwatch Videosu

Overwatch Reaper stop motion

İki yıldır oyuncuların vazgeçilmezlerinden bir tanesi olan Overwatch için oldukça sevimli bir stop motion video hazırlandı. Reaper ve Tracer karakterlerinin yer aldığı video, izleyenlerin yüzünü güldürmeyi başardı.

Blizzard, yıllar önce World of Warcraft’ın yerini alacak yeni bir MMORPG oyunu üzerinde çalıştığını doğrulamış ve geliştirme aşamasında olan oyuna Project Titan adını verdiğini söylemişti. Geliştirme aşamasında olan MMORPG oyunu, yıllar süren sürecin sonunda sürpriz şekilde rafa kaldırılmıştı. Buna rağmen oyun için hazırlanan hikayeyi ve karakterleri bir kenara atmak istemeyen oyun şirketi, Project Titan’da kullanacağı bazı karakterleri alarak, arena shooter olarak tanımlanabilecek Overwatch’ugeliştirmeye başlamış ve oyuncuların oldukça beğendiği o yapımı en sonunda piyasaya sürmüştü. Ansızın en popüler oyunlar arasına girmeyi başaran Overwatch, gerek oynanışı gerekse hikayesiyle çok sevilmiş ve milyonlarca oyuncuyu kendisine çekmeyi başarmıştı.

Blizzard ise çıkışının üzerinden İki yıl geçmiş olan Overwatch’un başarısını taçlandırmak adına çeşitli etkinliklerin altına imza atmaya başladı. İlk olarak yayınladığı stop motion videolarla Overwatch sevenlerin yüzünü güldüren şirket, 22 Mayıs – 11 Haziran tarihleri arasında ikinci yıldönümünü kutlamak için bir takım etkinlikler düzenleyeceğinin müjdesini paylaştı. Çeşitli alanlarda düzenlenecek olan etkinliklere katılan oyuncuların farklı ödüllerin sahibi olacakları söylenirken, yakın zaman sonra yapılacak bir başka duyuruyla birlikte etkinlik takviminin detaylarının paylaşılacağı belirtildi.