Blizzard İsim Değişikliği Konusunda Geri Adım Attı

Blizzard İsim Değişikliği Konusunda Geri Adım Attı

1996 yılından beri çevrimiçi oyun ve dijital dağıtım servislerini Battle.net ismiyle sunan Blizzard, geçen yılın Eylül ayında radikal bir kararla Battle.net isminden vazgeçildiğini açıklamıştı. Ancak en az Blizzard ismi kadar benimsenmiş bir isim olan Battle.net’in yokluğu kullanıcılar tarafından yadırganınca Blizzard isim değişikliği konusunda hata yaptığını anladı.

Blizzard, Battle.net etiketini kaldırmasıyla beraber medya servislerini de Blizzard Streaming, Blizzard Voice gibi isimlerle revize etti. Kullanıcıların yeni isimlere alışması da geçen zamana rağmen mümkün olmadı ve geri bildirimlerin de etkisiyle Blizzard sonunda geri adım attı.

Yapılan bir blog paylaşımında Blizzard isim değişikliğinin bir hata olduğunu şu sözlerle açıkladı: “Değişimin zorlu olacağını tahmin ediyorduk ancak sizlerden gelen geri bildirimler doğrultusunda Battle.net isminin kalması gerektiğini anladık.”

Battle.net isminin iki güçlü marka arasında karışıklık yaratması gerekçesiyle kaldırılmasından yana olan Blizzard son çareyi ise iki markayı birleştirmekte buldu. Battle.net isminden vazgeçilememesi üzerine şirket artık Blizzard Battle.net ismiyle anılacak.

Blizzard Bir Başka Özel WoW Sunucusuna Daha Çöktü

Blizzard Oyunları Artık Windows XP ve Vista'da Çalışmayacak

YORUMLAR