Blizzard Klasiklerini Sevenlere Müjde! Diablo 2, Warcraft 3 ve Starcraft'ın HD Versiyonları Geliştirilecek!

Blizzard Klasiklerini Sevenlere Müjde! Diablo 2, Warcraft 3 ve Starcraft'ın HD Versiyonları Geliştirilecek!

Eğer 90'lı yıllarda oynadığınız klasik Blizzard oyunlarını unutamıyorsanız size güzel bir haberimiz var! Blizzard'ın bu dönemde yayınlamış olduğu ve oyun tarihinin en başarılı yapımları arasına geçen Diablo 2, Starcraft ve Warcraft 3 baştan yapılandırılarak günümüz teknolojisi ile uyumlu hale getirilecek. HD versiyonları geliştirilecek oyunların geniş ekranlarla ve yüksek çözünürlükle uyumlu olarak oynanabilecek olması birçok oyun severin sevinç çığlıkları atmasına sebep olması muhtemel.

Bahsi geçen oyunlar eskiyen bir teknolojiye sahip olsalar da günümüzde halen milyonlarca oyun sever tarafından keyifle oynanıyorlar. Online desteğine sahip olan bu oyunlar eski kare tüplü monitörlerle uyumlu olacak şekilde geliştirildikleri için günümüz bilgisayarlarında oynandığında ekrana tam oturmuyorlar ve görüntü pek iç açıcı olmuyor.

Özellikle Diablo 3'ün Diablo 2'yi aratan bir oyun olması özellikle Diablo 2 HD versiyonunu bekleyen benim gibi oyun severlere cüzdanlarını hazırlamaları için geçerli bir sebep sunacak. Blizzard Diablo 2 HD, Starcraft HD ve Warcraft 3 HD versiyonları için resmi olarak yayınladığı iş ilanında bu işin altından kalkabilecek yazılım mühendislerini aradığını duyurdu. Bu projenin 2016 yılı içerisinde sonlanması zor görünse de Blizzard'ın böyle bir adım atmış olması sevindirici bir gelişme.

Blizzard klasiklerinin demolarına göz atmak isterseniz bu bağlantıları kullanabilirsiniz:

Günümüz Oyunlarının Atalarını Yakından Tanıyalım

YORUMLAR