Blizzard, Los Angeles'ta Kendi Espor Arenasını Açıyor

Blizzard, Los Angeles'ta Kendi Espor Arenasını Açıyor

Blizzard önümüzdeki ay Los Angeles'ta kendi espor arenasını açacağını duyurdu. Burbank Stüdyolarında yer alacak arena, "en iyi etkinliklerin hedefi" olarak tanıtılıyor. Arena birden fazla etkinlik de dahil olmak üzere, çeşitli büyük olaylara ev sahipliği yapmak üzere tasarlanıyor.

Ekim ayında düzenlenecek olan Hearthstone Yaz Şampiyonasına ev sahipliği yapacak Blizzard Arena, ilk maçıyla büyük ilgi toplamayı başaracak gibi gözüküyor. Blizzard bu arenanın, LA'da gerçekleşecek espor etkinlikleri için önemli bir yer haline gelmesini istiyor ve birden fazla etkinliğin aynı anda düzenlenebilmesi için pek çok sesli sahne, kontrol odası ve salon kurduğunu belirtiyor. Ayrıca Blizzard şirketi, Blizzard Arena'da kendi mağazasını da açacak. Şirket bu mağazada hem oyunculara hem de ziyaretçilere çeşitli oyun ekipmanları satacak.

Blizzard CEO'su Mike Morhaime, "Espor için dönüm noktasındayız ve yeni bir rekabetin, eğlence dünyasına başlamasına yardımcı olacağımız için sabırsızlanıyoruz" dedi. Daha sonra CEO, "Blizzard Arena, Los Angeles kapılarını açtığımız ve dünyanın çeşitli yerlerinden gelen taraftarları ağırlayacağımız için, Blizzard esport'taki en iyi içeriği ve eğlence sektöründeki en büyük isimleri aynı etkinliğe getirmekten onur duyuyoruz" açıklamasını yaptı.

Blizzard Harika Bir Hearthstone Animasyonu Yayınladı

Blizzard Haftaya Büyük İhtimalle Yeni Bir Oyun Tanıtacak

YORUMLAR