Blizzard Oyunları DDoS Saldırısından Kurtulamadı

Blizzard Oyunları DDoS Saldırısından Kurtulamadı

Daha önce birçok oyun servisine DDoS saldırılarında bulunan Lizard Squad’ın yeni hedefi Battle.net oldu. Oldukça büyük bir saldırı gerçekleştiren grup, şirketin oyunlarına erişimi uzun bir süreliğine engelledi.

Türkiye’de 13 Nisan’ın son anları ve 14 Nisan’ın sabah saatlerince Lizard Squad ismi verilen grup, Battle.net sunucularına saldırılmaya başlandı. Oldukça büyük bir kitleyle gerçekleştirilen saldırıya dayanamayan Battle.net, birkaç saat boyunca hizmet vermeyi bıraktı. Servisin hizmet dışı kalmasıyla, World of Warcraft, StarCraft II ve Diablo III gibi oyunlar oynanamaz hale geldi.

Saldırının hemen ardından sistemi düzeltmek ve etkilerini azaltmak için harekete geçen Blizzard mühendisleri, olayın üzerinden çok geçmeden Battle.net’i tekrar çalışır hale getirdiler. Ancak Battle.net forumlarında yapılan açıklamaya bakarsak, DDoS saldırısının etkileri bir süre daha sürebilir.

Saldırı sonucunda sunucuların aldığı hasarlar giderilirken, oyunlarda sorun yaşamaya devam etmeniz muhtemel. Bu yüzden Battle.net’e bağlanmaya çalışıp, bunu başaramazsanız bir süre sonra tekrar deneyebilirsiniz.

DDoS Nedir, Nasıl Yapılıyor, Korunmanın Bir Yolu Var mı?

Blizzard Klasiklerini Sevenlere Müjde! Diablo 2, Warcraft 3 ve Starcraft'ın HD Versiyonları Geliştirilecek!

World of Warcraft: Legion Sistem Gereksinimleri Açıklandı!

YORUMLAR