Blizzard, Pokémon GO Benzeri Warcraft Oyunu Yapıyor

Warcraft Pokémon GO

Diablo Immortal’a gelen negatif tepkilere rağmen mobil platformlara dair çalışmalarını sürdürme kararı alan Blizzard, Pokémon GO benzeri Warcraft oyununu Android ve iOS kullanan cihazlara getirmek için kolları sıvadı.

Ünlü oyun sitelerinden Kotaku tarafından yayınlanan “Diablo’nun geçmişi, şimdisi ve geleceği” isimli bir yazıda, Diablo 4’ün geliştirme sürecine dair yapılan kimi araştırmalarda ele geçirilen ilginç bilgilere değinildi. Araştırmaları sırasında Blizzard tarafından geliştirilen tek mobil oyunun Diablo Immortal olmadığının altını çizen internet sitesi, şirketin bir sonraki adımının Warcraft üzerine olabileceğini belirtti.

Diablo Immortal’a gelen negatif yorumlara rağmen mobile geliştirmeler yapmaya devam edeceğini söyleyen Blizzard’ın Android ve iOS konusunda çok heyecanlı olduğu dile getirildi. Blizzard çalışanlarından biriyle konuşan Kotaku, ilginç bilgilere ulaştı. İsmi belirsiz Blizzard çalışanı, “Şirket içinde Diablo Immortal’a verilen tepki, dışardakinden çok farklı. İnsanlar artık devasa projelerden çok, daha küçük ama etkili projelerde yer almak istiyorlar ve mobil bunun için en uygun yer” dedi. Yine aynı çalışan Blizzard’ın Pokémon GO benzeri bir Warcraft oyunu üzerinde çalıştığının altını çizerken, Warcraft evreninin gerçek harita ve GPS tabanlı oynanışa uyarlanmaya çalışıldığı ve Warcraft 3: Reforged’dan sonra mobil oyunun da duyurulabileceğini belirtti.

Blizzcon etkinliğinde duyurulan Blizzard'ın ilk mobil oyunu Diablo Immortal ise tam bir faciaya dönüşmüştü. Diablo 4 bekleyen Blizzard hayranları, karşılarında bir mobil oyun görünce çok şaşırmışlar ve Immortal'ın tanıtım videosunu YouTube'un en beğenilmeyen videoları arasına sokmuşlardı.