Blizzard, World of Warcraft'tan Umutlu Değil

Blizzard, World of Warcraft'tan Umutlu Değil

World of Warcraft çağının geri döndüğü aylara giriyoruz yavaştan. Hepimizin de bildiği gibi Warlords of Draenor sonbahar mevsimi bitmeden bizlerle olacak. Herkes bu durum için çok heyecanlı; peki ya Blizzard ne düşünüyor?

World of Warcraft'ın şu anki oyuncu sayısına baktığımızda hala gözle görülür bir düşüş görüyoruz. Söz konusu MMORPG oyunu 2006'dan beri ilk kez bu denli düşük rakamları görmüştü. Özellikle röportaj peşinde koşan basın mensupları ise sonunda konuya hakim olmayı başardılar. 

Söylenenlere göre Blizzard'ın yeni Warlords of Draenor'dan hiçbir beklentisi yok. Artık neredeyse WoW'un düşüşünü kabul etmiş gibi davranıyorlar, ya da bu bir acıtasyon belirtisi. Her ikisi de olabilir. Yapılan röportajda ise Tom Chilton'ın açıklaması şu şekilde oldu;

"Tekrar büyüyebilecek miyiz bilmiyoruz. Bu mümkün, fakat bunun beklediğimiz bir şey olduğunu söyleyemeyeceğim. Şu an bizim tek amacımız, yaratabildiğimiz en iyi içeriği yaratmak."

Chilton, 90'a karakter boostlama yönteminin oyunu bırakan oyuncuları geri çekeceğine inanıyor. Biz ise, şu talent ağacının değişmesinin tüm WoW diyarını geri getireceğini düşünüyoruz.

Acaba bunu düşünseler, neler olur. Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşın.

World Of Warcraft Kan Kaybediyor

YORUMLAR