Blizzard WoW Oyuncularına Ücretsiz Oyun Zamanı Ekliyor

Blizzard WoW Oyuncularına Ücretsiz Oyun Zamanı Ekliyor

World of Warcraft'ın baş yapımcısı, Battle.net üzerinden bir özür mesajı yayınlayarak Warlords of Draenor'un çıkışında yaşanan sorunların telafi edileceğinden bahsetti. Blizzard 14 Kasım 2014'te başlayan veya bu tarihten önce devam eden oyun sürelerine her oyuncu içi 5 gün ekstra oyun süresi ekleyecek.

"Genişletme paketinin ilk iki günü bizim için pek iyi bir deneyim değildi," diyor J. Allen Brack. "Talepleri yerine getirmek ve teknik sorunları atlatmak için gerçekten zamana karşı çalışmamız gerekti ve neyse ki geçtiğimiz cumartesi günü işler daha iyi gitmeye başladı. Milyonlarca oyuncu hafta sonu boyunca oyuna girip oynayabilirken, çoğu çoktan 100. seviyeye ulaştı bile. Diğerleri ise özellikle en yüksek popüleriteye sahip sunucular üzerinde uzunca sıra kuyruğu beklemek zorunda kaldılar."

Brack ayrıca firmanın teknik sunucularını genişletmek üzere çalışmalara başladığını ve çok yakında tüm sunuculardaki kapasitenin arttırılacağını söyledi.

"Bu büyük ihtimalle Warlords'un çıkışından önceki tüm sunucuların kapasitesini ikiye katlayacak. Bu sayede sıra beklemeler olduğu gibi ortadan kalkmayacak olsa da, bekleme süreleri büyük ölçüde azalacak."

Warlords of Draenor çıktığından beri oyuncular yoğun ilgi yüzünden oyuna girmekte büyük sorunlar yaşıyorlar. Bunun dışında oyun içi hatalar da ilk günlerde büyük ölçüde boy göstermiş, Blizzard'ın da dediği gibi ilk iki üç gün kabus gibi geçmişti. Şimdilik oyun içi hataların sadece Draenor ile eklenen Garrison'larda yaşandığı biliniyor. Çok yakında firma bunun da çözümüne bakacak gibi görünüyor.

Tizen İşletim Sistemli Samsung Kiran'dan Yeni Sızıntılar Geldi

ASUS ZenFone 5 Lite Duyuruldu

YORUMLAR