Blizzard Yeni Bir FPS Oyunu Geliştiriyor Olabilir

Blizzard Yeni Bir FPS Oyunu Geliştiriyor Olabilir

Overwatch ile milyonlarca oyun severin beğenisini kazanmayı başarabilen bir FPS oyunu ortaya koyan Blizzard, yeni bir FPS oyunu üzerinde çalışıyor olabilir. Geçtiğimiz Mart ayında çıkış yapan Overwatch, kısa süre içerisinde büyük bir oyuncu kitlesine ulaşmayı başarmıştı. Overwatch'ın özel yönü ise bu oyunun daha çok strateji ve RPG oyunlarıyla tanıdığımız Blizzard tarafından geliştirilmiş ilk FPS oyunu olmasıydı. Blizzard Overwatch'ı tamamen kendi imkanlarıyla geliştirmişti; yani oyun motoru olarak Unreal Engine, CryEngine veya id Tech engine gibi bilinen oyun motorlarından birini kullanmak yerine sıfırdan bir oyun motoru yaratmıştı. Blizzard'ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı iş ilanları ise bize yeni bir FPS oyun motoru geliştirilebileceğinin sinyallerini veriyor.

Verilen yeni iş ilanında şu ifadeler yer alıyor:

"Blizzard, daha duyurulmayan bir proje için güçlü bir birinci şahıs oyun motoru üzerinde çalışmak üzere 2 kıdemli yazılım mühendisi işe alıyor. "

Bu ilanda yer alan ve adı verilmeyen proje 2 farklı şekilde karşımıza çıkabilir. İhtimallerden biri Overwatch için geliştirilecek yeni bir genişleme paketi veya senaryo modu olabilir. Bir diğer ihtimal de tamamen yeni bir FPS oyunu olabilir. Bu yeni FPS oyunu Starcraft gibi Blizzard oyunları ile bağlantılı bir senaryoya sahip bir FPS şeklinde karşımıza çıkabilir. Hatırlanacağı üzere Blizzard daha önceden Starcraft: Ghost gibi bir aksiyon oyunu projesine başlamış, sonradan bu projeyi iptal etmişti. Belki Overwatch'ın başarısı Blizzard'ı bu oyunu FPS olarak geliştirmeye itmiş olabilir. 

Bu yeni proje hakkında Blizzard henüz bir resmi açıklama yapmadı, gelişmeleri sizlerle paylaşıyor olacağız.

Overwatch, Blizzard’ın Tarihini Yeniden Yazan Tek Oyun Oldu

YORUMLAR