Blizzard Yeni Mobil Warcraft Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Blizzard Yeni Mobil Warcraft Oyunu Üzerinde Çalışıyor

Bugüne kadar mobil platformlarda büyük bir potansiyel gördüğünü asla saklamayan Blizzard, resmi internet sitesi üzerinden yayınladığı bir iş ilanı ile yapımı devam eden mobil Warcraft oyununun ilk sinyallerini verdi. 

NeoGAF forumlarından Nikolak, Blizzard'ın iş ilanları arasında dolaşırken, diğerlerine göre farklı bir ilana denk geldiğini, forumda açtığı bir başlıkla belirmişti. FX Artist ilanında, "henüz duyurulmamış bir mobil oyun" üzerinde çalışacak şeklinde net bir ifadeye yer verilirken, bunun hemen ardından "Warcraft serisiyle özdeşleşmiş çizimler yaratmaya hevesli" şeklinde bir başka not düşülmesi de Nikolak'ın dikkatini çekmişti. Forumda başlığın açılmasından sonra, iki ayrı nottan yola çıkan oyuncuların çoğu da bu iş ilanının bir sonraki mobil Warcraft oyunu için ilk işaret olarak değerlendirilebileceğini söylediler. 

Fakat bunun tamamen doğru bir çıkarım olduğunu söylemek de imkansız; bütün ipuçlarının bizi yeni bir mobil Warcraft oyununa götürdüğü de aşikar. Bununla birlikte geçtiğimiz aylarda mobil platformlar için bir açıklama yapan Blizzard'ın kurucularından Frank Pearce, bir sonraki mobil oyunun Overwatch veya StarCraft üzerine kurulu olabileceğini söylemişti. Bu açıklamayla beraber Blizzard'ın CEO'su Mike Morhaime da Heartstone'un mobil platformlarda yakaladığı başarının ardından, oyunlarını mobil artık üzerinde de geliştireceklerindeni de belirtmişti.

World of Warcraft Gold'ları Diğer Blizzard Oyunlarında Kullanılabilecek

World Of Warcraft 12. Yaşını Kutluyor

Warcraft'ın Macera Oyunu 18 Yılın Ardından Artık Oynanabiliyor

YORUMLAR