Blizzard'a Ölüm Tehditleri Gönderen Oyuncu Tutuklandı

Blizzard'a Ölüm Tehditleri Gönderen Oyuncu Tutuklandı

Bir oyun geliştiricisiyseniz bütün hayranlarınızı veya takipçilerinizi mutlu etmek çok zor. Fakat Blizzard hayranlarından bir tanesi işi bir adım öteye taşımış ve stüdyoya ölüm tehditleri yollamaya başlamış.

Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan bir belgeyle ortaya çıkan bu bilgiye göre; Sacramento'da yaşayan bir oyuncu, ünlü video oyun geliştiricisi Blizzard Entertainment'e üst üste ölüm tehditleri içeren mesajlar yolladığı için tutuklanmış. 28 yaşındaki Stephen Cebula'nın internet üzerinden gönderdiği mesajları da yayınlayan bakanlık, Cebula'nın yakalanmasının da çok haklı olduğunu bizlere göstermiş.

2 ve 3 Temmuz tarihlerinde iki farklı mesajı Blizzard'a gönderen Cebula'nın yazdıları arasında şunlar bulunuyor: "İzin verin ya da vermeyin [Blizzard'ı] Ak-47 ve diğer 'eğlenceli araçlarla' ziyarete geleceğim", " Karışıklık çıkarmak için Blizzard'ın Kaliforniya'daki ofisine AK-47 ve diğer başka oportünist araçlarımla geleceğim."

12 Temmuz tarihinde tutuklanan Stephen Cebula şimdi hakim karşısına çıkmayı bekliyor. Maksimum 5 yıllık hapis ve 25,000 dolar para cezası ile karşı karşıya olan oyuncunun bu tehditlerden sonra alacağı cezanın ise yüksketen kesilmesi bekleniliyor. 

Blizzard Yeni Bir Diablo Projesi İçin Kolları Sıvadı

Blizzard, Twitch'in Sohbet Bölümünde Yaşananlara Dur Demek İstiyor

Tüm Blizzard Oyunları Facebook Üzerinden Canlı Yayınlanabilecek

YORUMLAR