Blizzard'ın Ücretsiz Kart Oyunu Hearthstone'un iPad Versiyonu Çıktı

Blizzard'ın Ücretsiz Kart Oyunu Hearthstone'un iPad Versiyonu Çıktı

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden biri olan Blizzard, World of Warcraft, Diablo ve StarCraft gibi popüler ve geniş kitleler tarafından oynanan online oyunlardan sonra geçtiğimiz yıl içerisinde 2 adet yeni oyun çıkaracağını duyurmuştu. Bu oyunlardan bir tanesi ücretsiz olarak oynayabileceğiniz kart oyunu Hearthstone, diğer ise Dota 2 ve League of Legends'a rakip olarak çıkarılacak olan MOBA oyunu Heroes of the Storm.

Blizzard'ın çıkarmış olduğu ücretsiz kart oyunu Hearthstone uzun bir süredir beta sürecindeydi ve geçtiğimiz hafta oyun beta sürecini tamamlayarak normal versiyonuna geçiş yapıldı. Şuan tüm oyuncuların ücretsiz olarak oynayabildiği Heartstone, oldukça eğlenceli bir kart oyunudur. Fakat işin enterasan tarafı ise daha önce mobil oyun sektörüne giriş yapmayan Blizzard'ın, Hearthstone ile birlikte bu sektöre giriş yapmasıdır. Oyunun iPad versiyonu Nisan ayının hemen başında iOS uygulama mağazası AppleStore'da yerini aldı. Oyunu masaüstü bilgisayar ve Mac'lerinize olduğu gibi iPad'lerinize de ücretsiz olarak indirip oynayabilirsiniz.

World of Warcraft karakterlerinin yer aldığı kart oyununda istediğiniz bir karakteri seçerek ona özel desteler oluşturabilirsiniz. Oynayış tarzınıza göre agresif veya defansif farklı desteler oluşturarak ister arkadaşlarınız ile karşılıklı isterseniz rastgele seçilecek rakipler ile oynayabiliyorsunuz. Oyunda belirli bir süre geçirip artık gerçekten oyunun mantığını kavradığınızı düşündüğünüz zaman dereceli maçlara ve arena maçlarına girmenizi tavsiye ederim. zira buradaki maçlar daha keyifli ve zor geçiyor.

Android versiyonu hakkında Blizzard'dan bir açıklama gelmemesine rağmen kısa süre içerisinde oyunun Android, iPhone ve Windows Phone versiyonlarının da çıkacağı tahmin ediliyor. Oyunun iPad versiyonu şuan için sadece Avustralya, Canada ve Yeni Zellanda ülkelerinden indirilebiliyor. Fakat kısa süre içerisinde bu ülke sayılarının hızla artacağı söyleniyor.

Blizzard'ın mobil oyun sektörüne girmesi ben dahil bir çok oyuncuyu şaşırtmış olmasına rağmen, Hearthstone'u mobil platformda görebilmek de bir o kadar sevindirdi. Hearthstone'u henüz denemediyseniz aşağıdaki bağlantıları kullanarak ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

iPhone ve iPad'de DNS Değiştirme

YORUMLAR