Blizzard'ın Yeni Oyunu Overwatch Hakkında Yeni Detaylar Açıklandı

Blizzard'ın Yeni Oyunu Overwatch Hakkında Yeni Detaylar Açıklandı

Geçtiğimiz hafta sonu BlizzCon'da duyurulan, Blizzard'ın yepyeni FPS oyunu Overwatch hem firma yönünde hem de hayran kitlesi yönünde önemli soruların yükselmesine ve iddiaların artmasına sebep olmuştu. Blizzard yavaş yavaş topluluktan gelen soruları yanıtlayarak Overwatch hakkında az da olsa yeni bilgilendirmeler yapmaya başladı.

Oyun hala erken yapım aşaması döngüsünde olduğundan Blizzard konuyla ilgili soruları cevaplamakta şimdilik biraz nazlı davranıyor. Ancak oyunun yönetmeni Jeff Kaplan'a yönlendirilen kimi sorular arasında Overwatch'ın nasıl bir finansal model kullanacağı, tek kişilik oyun modunun nasıl işleyeceği ve buna benzer birçok oyun için önemli sorular var. Yönetmenimiz bunların arasından en önemlileri yanıtlayarak az da olsa Overwatch'ın çevresinde yükselen dedikodulara açıklık getirdi.

"Tek kişilik bir campaign modu yapacağımızı hiç zannetmiyorum, çünkü oyuna baktığınızda karakterler birbirlerine uyumlu olacak şekilde yaratıldı ve birlikteyken eğlenceliler. Oyuncuların bir çoğu artık tek başına oyun oynamıyor bile. Eğer bu şekilde düşünmeyen kitleyi hedef alıp bir campaign modu kuracak olursak Mercy gibi destek karakterleri büyük ihtimalle oyunda sönük kalacak," diyor Kaplan, oyunun tek kişilik campaign modu sorulduğunda.

Blizzard oyunun free-to-play olup olmayacağı konusunda ise hala kararsız. Ancak oyunun finansal modeli ne olursa olsun şirket, insanların oyundan "soğumadan" herkes için eşit şartları göz önünde bulunduran bir modeli benimseyeceğini söylüyor. Bunun üzerine topluluktan gelen diğer bir soru da, bu sefer oyun içi karakterlerin kostüm vb. içerikleri satılıp satılmayacağı yönünde. "Bu oyunda yetenekleri kişiselleştirmenin taraftarı değiliz, ne de olsa bu kahramanlar üzerine dayalı bir oyun. Reaper gibi bir karakteri ele alacak olursak, mesela onun Shadow Walk özelliği var. Bunu elbette kanca atışı gibi farklı bir yeteneğe çevirmeyeceğiz. Ancak karakter tasarım ve kişiselleştirmelerine ne kadar önem verdiğimizi diğer oyunlarımızdan biliyorsunuz. Büyük ihtimalle o bölümde bizden bir şeyler bekleyebilirsiniz," diyor Kaplan.

Blizzard Overwatch'e yeni karakter eklemeyi de planları arasında üst sırada tutuyor.

Overwatch 2015'te beta aşamasına girecek. Oyun için herhangi bir çıkış tarihi şimdilik söz konusu değil.

Assassin's Creed Unity İçin İlk İzlenimler Beklenenden Düşük Çıktı

Blizzard'tan Yepyeni Bir FPS Oyunu: Overwatch

YORUMLAR