Blizzard'tan Yepyeni Bir FPS Oyunu: Overwatch

Blizzard'tan Yepyeni Bir FPS Oyunu: Overwatch

BlizzCon 2014'te hiç beklenmedik bir bomba olarak Overwatch patlatıldı! Blizzard'ın ilk defa FPS türüne girmesiyle oyuncular şaşırırken, üstüne etkinlikte gösterilen Overwatch'ın oynanış videosu da herkesin ağzını açık bıraktı. Overwatch iddialara göre Blizzard'ın iptal edilen MMO projesi Titan'dan kimi elementlerin elden geçirilmesiyle hayat bulmuş yepyeni bir proje.

Blizzard Overwatch'ı "al ve oyna FPS'si" olarak tanımlıyor, tamamen yeni bir Blizzard evreninde geçecek oyun haritalarını ve çoğu elementi Titan projesinden almış. "Overwatch Titan değil; sadece benzer elementler taşıyarak iptal edilen projenin bambaşka bir evrene can vermesi," diyor Chris Metzen.

"Overwatch teknolojik olarak üstün bir evrende, gelecekte stilize edilmiş bir dünyada gerçekleşecek aksiyona yoğunlaşıyor. Global krizin yaşandığı bir ortamda, Overwatch isimli bir ekibin askerler, bilim adamları ve maceraperestlerin yıpratılmış bir dünyada barışı tekrar getirmek için işbirliğine girmesini konu alıyor. Seneler sonra grup içi hizipleşme meydana gelmiş ve sonunda grup tamamen dağılmış. Overwatch şimdilik yok olmuş olabilir, ancak dünyanın hala kahramanlarına ihtiyacı var."

Oyuncular saldırı, savunma, tank veya destek rollerinden karakterlerini seçerek 6 kişilik bir takım oluşturarak, hologramlarla hayat bulmuş Londra veya yüksek teknolojiyle yeniden oluşturulmuş Mısır piramitlerinin arka planda olduğu pazar gibi futuristik meydanlarda karşı takımla savaşacak. Her savaş alanı karakterlerinin her birine ait özel yetenekleri ön plana çıkarmak için inşa edilmiş. Böylece savaş anı sokaklardan çatılara, yeryüzünden göklere kadar sürekli değişkenlik gösteriyor. Hızlı oynanışı sayesinde tam bir takım savaşı oyunu olacak Overwatch amansız FPS keyfini tüm oyunculara Blizzard kalitesiyle yansıtacak.

Overwatch'ta yer alan her karakterin kendine ait silah setleri ve süper yetenekleri bulunuyor. Özet olarak her birine değinecek olursak diler birer turret görevi görecek tank bazlı bir karakter, çatıdan çatıya dolaşarak rakiplerine nokta atışı yapacak bir nişancı, makinelerine güvenen teknisyen bir dwarf veya takımınıza yardımını esirgemeyecek şifacı bir karaktere sahip olabiliyorsunuz. Overwatch'ta birçok özel karakter yer almakta ve oyun geliştikçe yenileri de eklenmeye devam edecek.

Takımlar karakterlerin güçlerini birleştirebilecek bir yapı sergileyerek 'takım oyunu' mantığını hedef alıyor. BlizzCon'da yapılan tanıtımda şu anda oyunda 12 oynanabilir kahraman ve 3 farklı harita yer alıyor. Daha fazla karakter ve harita oyun geliştikçe eklenecek. Oyunun beta testleri ise 2015'te başlıyor.

Overwatch'ın BlizzCon'da gösterilen oynanış videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz. Overwatch hakkında detaylı bilgi için ise Blizzard'ın resmi sitesi şu anda hizmetinizde.

StarCraft 2: Legacy of the Void Duyuruldu

Hearthstone: Goblins vs Gnomes Yeni Kartlarla Birlikte Aralıkta Geliyor

YORUMLAR