Blockchain, Artık Kullanıcılarına Ethereum Desteği Verecek

Blockchain, Artık Kullanıcılarına Ethereum Desteği Verecek

Kripto para cüzdanı Blockchain, müşterilerinin Ethereum hesabı oluşturabileceklerini ve paralarını bu hesap üzerinden yönetebileceklerini açıkladı. Kurulduğu günden bu yana sadece Bitcoin’i destekleyen şirket, bu hamlesiyle Ether piyasasına da girmiş oldu.

Blockchain, Coinbase ve Kraken’den farklı olarak borsa hizmeti yerine, kullanıcıların paralarını güvenli ve basit bir şekilde saklamalarını sağlayan bir kripto para cüzdanı olarak hizmet veriyor. Son zamanlarda yaşanan hack olayları düşünüldüğünde, kullanıcıların birinci önceliği güvenlik oluyor. Bu nedenle diğer dijital para cüzdanlarıyla kıyasladığımızda, Blockcain’in güvenlik anlamında bir adım önde olduğunu söyleyebiliriz.

Web sitesi üzerinden ya da mobil platform aracılığıyla bir Blockchain cüzdanı oluşturduğunuzda, bakiyenizi veya yaptığınız işlemleri yalnızca siz görebiliyorsunuz. Şirket dahil olmak üzere sizden başka kimse bilgilerinize erişemiyor. Ayrıca oluşturduğunuz cüzdanı Blockhain sunucularına da yedekleyebiliyorsunuz.

Geçtiğimiz günlerde 40 milyon dolarlık bir yatırım alan Blockhain, bünyesinde tam 14 milyon kripto para cüzdanı bulunduruyor. Blockchain’in borsalarla olan anlaşmaları sayesinde, hesabınız üzerinden para karşılığı bitcoin ve ether satın alabiliyorsunuz. Bununla birlikte Shapeshift ile kurulan ortaklık dolayısıyla Blockchain, kullanıcılara ether ve bitcoin alım-satım yapma imkanı sunuyor.

Blockchain’in birden fazla dijital parayı bünyesine alması, hem şirket için hem de kullanıcılar için önemli bir gelişme. Zira Bitcoin, Ethereum, Ripple ve benzeri kripto paralar, tek bir evrensel kripto para biriminin olmayacağını gösteriyor.

Sanal Para Ethereum Milyonlar Kazandırdı

İsviçre Merkezli Banka, Ether ve Bitcoin Satacak!

Sanal Para Piyasasının Yeni Gözdesi: Ripple

YORUMLAR