Blu, Android Pie Go ile Gelen İlk Telefon Vivo Go’yu Duyurdu

Blu Android Go Pie İle Gelen İlk Telefon 1

Android Go, gelişmekte olan pazarları hedefliyor gibi görünse de bir yandan da Amerikan pazarına doğru yavaş yavaş ilerliyor. Blu firması şu sıralar, ABD için Android Go tabanlı en yeni telefonu Vivo Go’yu duyurdu. Vivo Go, aynı zamanda Android Pie Go sürümüyle gelen ilk örnek olarak da öne çıkıyor.

Android Go’yu, Android cihazlarını daha uygun ve kitleler için daha ulaşılabilir hale getirmek isteyen Google’ın bir girişimi olarak tanımlayabiliriz. Android Go sayesinde, düşük seviyeli cep telefonlarındaki veri kullanımı azaltılıyor ve işletim sistemiyle birlikte çeşitli Google uygulamaları optimize ediliyor. Hatta geçtiğimiz Ağustos ayında, Android Go’nun Android Pie işletim sistemine de sıçrayacağı ve birçok faydalı geliştirmeyi beraberinde getireceği duyurulmuştu.

Bütçe dostu telefonlara ve müşterilerine hitap eden Android Go, aynı zamanda Blu firmasının ürettiği telefonlara da mükemmel bir şekilde uyum sağlıyor. Çünkü Blu da bütçe dostu telefonlar üretme konusuna pek yabancı sayılmaz. Dolayısıyla Blu da Android Go piyasasına tam olarak giriş yapıyor. Blu’nun yeni telefonu Vivo Go, Android Pie Go sürümüne sahip ilk cihaz olma özelliğini taşıyor ve peşinden daha başka cihazların gelebileceğinin de sinyallerini veriyor.

Blu Android Go Pie İle Gelen İlk Telefon 2

Vivo Go 89.99 Dolar’lık (508 TL) uygun fiyatına rağmen yeterli özellikleri bünyesinde barındırıyor. Cihazın ön yüzündeki 6 inç’lik kavisli ekranı 720x1440 piksel çözünürlük sunuyor. Vivo Go’nun arka yüzünde ise bir adet parmak izi sensörü ve 3 adet kamera yer alıyor. Kameralardan ikisi 8 Megapiksel çözünürlük sağlarken, daha küçük yapıdaki üçüncü kamera ise 0.3 Megapiksellik bir çözünürlük sağlıyor.

Vivo Go gücünü 1.5 GHz’lik MediaTek 6739 SoC yonga setinden alıyor. Cihazda 1 GB RAM ve 2.600 mAh’lik bir batarya yer alıyor. Vivo Go’da sadece 16 GB’lık bir dahili hafıza bulunuyor ancak bu hafıza microSD kart desteğiyle 64 GB’a kadar yükseltilebiliyor. T-Mobile ve AT&T üzerinden 4G LTE bağlantısı yapabilen cihazda çift SIM kart desteği de bulunuyor.

Blu Vivo Go önümüzdeki ay Amazon üzerinden satışa çıkacak. Üstelik cihazın yanında kulaklık, bir kılıf ve bir ekran koruyucu da ücretsiz olarak verilecek.